Ironclad КОНГ SDX2-ВЕЌЕ-07-XXXL Висока Триење Умешност Нафта и Гас Безбедност Влијание Ракавици, XXX-Големи

Ironclad КОНГ SDX2-ВЕЌЕ-07-XXXL Висока Триење Умешност Нафта и Гас Безбедност Влијание Ракавици, XXX-Големи

Това е достапна
DEN 695.76
Количината на стоката:

Синтетички Кожа.Увезени.МАКСИМАЛНА ВЛИЈАНИЕ ЗАШТИТА покриеност на прсти, палец, стави на запалената и metacarpal коски.КРАЈНАТА ЗАФАТ се обезбедени од страна на ПВЦ/СТП зафат точки за одлична контрола во сите услови.FINGERTIP СТИСНЕТЕ ЗАШТИТА со задната страна на раката оптичка технологија која се протега полето на визуелните признавање.ЗАСИЛЕН ПАЛЕЦОТ crotch за достапност на зголемена заштита.EN 388 : 2016 – 4331 BP, ANSI А2 Намали Отпорот, ANSI Ниво 5 Отпорност на Триење.Големина : XXX-Големи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата