Пред де Прованса Лосион за Тело да се Ослободи, да го Ублажи, и Хидрат со Шеј Путер, Витамин E, Маслиново Масло, & Ботанички Роуз се Вклопуваат Мирис (10 fl мл) - Роза De Mai

Пред де Прованса Лосион за Тело да се Ослободи, да го Ублажи, и Хидрат со Шеј Путер, Витамин E, Маслиново Масло, & Ботанички Роуз

Това е достапна
DEN 418.08
Количината на стоката:

НАПРАВЕНА СО НЕГА - Нашите perfumers во Grasse создал се Зголеми de Mai Колекција да ја сфатија суштината на стотици миризливи ливчиња дека мирисот на воздухот со glints на сонце и зелена трева.Им ДАДЕ на ВАШАТА КОЖА НЕКОИ ЉУБОВ - Радост во свилен мазна кожа која е delicately fragranced со флорални комбинација, која ќе се надополнува.СПАКУВАНИ ПОЛНА со ДОБРИНА - Даде на вашето тело малку TLC со нашите уживање формула на Шеј Путер, Глицерин, Витамин E, Маслиново Масло и Ботаничка Роуз се Вклопуваат.ГОЛЕМ ДАР - им Даде на оваа страна лосион подвиткано далеку во луксузен исполнет подарок кошница, како порибување stuffer за Божиќ, или за една свадба, бебе туш, или ден на мајката подароци дека примачот ќе љубов.ИСТРАЖУВААТ НАШИТЕ ДРУГИ ПРОИЗВОДИ секој производ кој е направен за да се фати на овие елементи со највисоко ниво на квалитет и намера.Мешање на најдоброто од она што науката и природата имаат да понудат, ние создаваме луксузен и ефективни формули дека секој може да го љуби и да уживаат; автентични производи верен на своите provençal корени.Креиран од најдобрите состојки, Пред се од Прованса производи се прецизно обликувани во Прованса со француски занаетчии следниве традициите воспоставени генерации наназад.Екстремни гордост и заштита се основа за сè што се создаде, почитување на квалитет, мајсторство, и автентичноста побара од производи "се Направени во Франција.".Ние веруваме дека доживува природната убавина, треба да биде секојдневна, прифатлива луксуз.И секој производ треба да биде како автентично француски како Pré де Прованса.Приказ на повеќе производи од Pré де Прованса подолу.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата