Гејтс 9 X 129 3/4 ПР Моќта Круг Појас, 9/16 Дијаметар, 129-3/4 Внатре Должина

Гејтс 9 X 129 3/4 ПР Моќта Круг Појас, 9/16 Дијаметар, 129-3/4 Внатре Должина

Това е достапна
DEN 2102.40
Количината на стоката:

Flex-врзани повисока сила полиестер затегнувачка кабли се нераскинливо поврзани со телото на појас, што резултира во еднакви оптоварување дистрибуција и апсорпција на свиткување стрес без мозок влошување на состојбата.На Флекс-Ткаат двоен слој тешки-должност поклопецот е патентирана ткаенина конструкција за подолг капак живот, обезбедување на продолжена заштита на појас јадро од нафта, нечистотија и топлина.Не splice за дополнителна издржливост.Ги исполнува RMA нафта и отпорни на топлина стандарди.Ги исполнува RMA статични спроводливост барања.Тешки-должност круг појас дизајниран да бара апликации.Овие ленти се наменети за 1/4-инчен претвори или извртени дискови, каде што повеќе од О-прстен е потребно.Дизајнирано за да се задоволат потребите на поголема брзина подвижни апликации.Идеален за 1/4-инчен претвори или извртени, серпентина дискови, моќ се сврти и линија вратило транспортери.Инсталација усогласување мрачно работи целата должина на појас да се помогне во елиминирањето на појас пресврти во текот на инсталацијата.Минимална се водат за минимум take-up барања.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата