MATZA Маска + AFIKOMAN Маска + SEDER Никел Pesach ПАСХА Плоча Јадење хебрејски Еврејски Pessach Израел Judaica MATZOH matzah MATZOT MATZO (Број 6)

MATZA Маска + AFIKOMAN Маска + SEDER Никел Pesach ПАСХА Плоча Јадење хебрејски Еврејски Pessach Израел Judaica MATZOH matzah MATZOT

Това е достапна
DEN 1185.60
Количината на стоката:

* 1 Пасха Afikoman Покрие - 38 х 27 см. * 1 Никел Позлатен Пасха Seder Плоча со Класичен Дизајн и хебрејски Натписи. * Дијаметар на плоча - 40 cm / 15.74 инчи. * 1 Пасха Seder Matzah Покрие со 3 Џебови и Класичната Judaica Дизајн. * Дијаметар на ткаенина покрие - 45 cm / 17.71 инчи.Боја : Број 6.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата