EarthMinded DIY Дожд Барел Diverter Комплет

EarthMinded DIY Дожд Барел Diverter Комплет

Това е достапна
DEN 1828.80
Количината на стоката:

Earth Minded дожд барел комплет вклучува сите делови што се потребни за да се лесно да се направи површински систем за собирање во вашиот дом, гаража или outbuilding.DIY дожд барел комплет одговара на било стандард 3 x 4 инчен правоаголна downspout.Јасна и што може да се види инструкции прави инсталација толку лесно како што е 1-2-3. Flexi Fit diverter, зима дупка маска, 31-инчен пополни снег, дожд барел spigot, потрошувачка и поклопец дупка видов во собата, вода фоки и завртка, упатството.Се соберат и да се зачува хемиско-бесплатно дожд вода, намалување на вода бил и употреба на еколошки методи на вода вашите растенија.Flex Одговара diverter спречува overflows дека може да го оштетат основа на вашиот дом.Дождот вода diverters автоматски да ги помине секој вишокот на вода преку downspout.КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : Downspout Diverter, Зима Маска, Навртки, Пополнете Црево, Црево Печат, (2) Навој Фоки, Дното Градина Црево Мозоци, Вежба Бита **ВНИМАНИЕ : ако имате длабоко гребени во вашиот downpipe може да се доживее истекување околу diverter.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата