СП Бел-Уметност Roxy М Стерилни 5.0 ml Повторување Pipettor Совети (Пакување од 100) (F37300-0013)

СП Бел-Уметност Roxy М Стерилни 5.0 ml Повторување Pipettor Совети (Пакување од 100) (F37300-0013)

Това е достапна
DEN 3844.80
Количината на стоката:

Произведени во ISO 9001 : 2000 објект.Направени на богородица полипропилен со полиетилен внатрешна клипот што го спречува течни од јавите било кој дел од pipettor, елиминирање на ризикот од заразување.Секој пакет на совети е многу печат, доаѓа со Сертификат за Сообразност, и вклучува погодно дозирање табелата.Стерилни; Совет големина – 5.0 ml; Пакување од 100. Roxy М стерилни совети се печатени да покаже капацитет и повторливи тома дека тие издаваат.Внатрешната клипот спречува течни од јавите било кој дел од pipettor, елиминирање на ризикот од заразување.Roxy М pipette совети одговара на повеќето прирачник за повторување на pipettors вклучувајќи Roxy M, Eppendorf Multipette 4780, Бренд Handy Step S, Fisherbrand Повторување Pipetter, VWR Повторување Pipettor, Gilson Distriman, и Scilogex Step Mate Repeater Pipettor.Иако дигиталниот дисплеј нема да биде вклучено, Roxy М Совети, исто така, се вклопуваат многу електронски pipettors.Roxy М совети се произведени во ISO 9001 : 2000 објект и го направи на богородица полипропилен со полиетилен внатрешна клипот.Секој пакет на совети е многу печат, доаѓа со Сертификат за Сообразност, и вклучува погодно дозирање табелата.Стерилни совети се поединечно пакувани и bioclean заверена да се pyrogen-бесплатно, ДНК-бесплатно, RNase-бесплатно, и ATP-free со 2 година стерилни рок на траење.Совет големина – 5.0 ml; Пакување од 100. Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата