Сусам Улица Момчето 5-Парче Кратко Sleeve Бебе Bodysuit Onesie Мулти-Обоени Сет

Сусам Улица Момчето 5-Парче Кратко Sleeve Бебе Bodysuit Onesie Мулти-Обоени Сет

Това е достапна
DEN 551.76
Количината на стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Предвремени затворање.НАЈДОБРИ BABYSHOWER ПОДАРОК : Се 5 симпатична новороденче creepers за една ниска цена и шарм мајки-да-биде со симпатична бои и ликови од Сусам Улица -Elmo, Cookie Monster, Голема Птица и Оскар на Grouch.По сите плукање, протекување и мензи бебе оди преку секојдневните, родителите никогаш нема да имаат доволно бебе jumpsuits!Ги добие во сина, црвена, зелена, жолта и сива!.БРЗА ПРОМЕНА на ПЕЛЕНА : Сусам Улица едно парче новородено бебе момче облека има предвремени затворање на дното за да се направи промена на пелена едноставно како е можно.Нашето бебе bodysuits, исто така, имаат клапи на рамениците, па лесно можете да влечете го надолу во текот на вашето бебе е торзото и нозете во случај на големи пелена течење -полесно и повеќе хигиенски!.BABY-SAFE КРАЈ : Сусам Улица новороденче тимови за момчиња се направени со користење на 60% памук и 40% полиестер платно, без никел прилепува, нетоксични бои и супер меки мирис отпечатоци.Ова бебе sleepwear може да се пофали супериорен крои за дополнителна издржливост, не се опуштени теми кои би можеле да започнат штетата или дупки на цвест!.МЕКА ОПУШТЕНО ОДГОВАРА : Мајки не ќе треба да се задржи на прилагодување на нашето бебе облека!Polycotton материјал е мек, еластичен, дише и лесни, загарантирана да се задржи вашето бебе атмосфера за исполнување или strolls надвор!Тоа не ќе го напуштите вашиот малку еден кожата чувство на топло и јадеж дури и во потоплите сезона.СЕКОЈДНЕВНИОТ УДОБНОСТ И FASHIONEffortlessly се облекуваат вашиот мал ангел со модата-напред дизајни и трендовски бои од Сусам Улица бебе облека линија!Ова 5-Pack Сусам Улица Bodysuit Поставите изгледа симпатична и забава за playdates, семејни дружења, лето излети, и исполнување дома со granny!Карактеристики брзо затворање и рамо клапи за брз пелена и облека промени.На дише, бебе-мека меки облека со опуштено се вклопат толку бебиња се чувствуваат поудобно да се движат и се тркалаат околу креветот без чувство на топло и иритира!Она што се Вклучени?1 Cookie Monster Bodysuit, Blue1 Elmo Bodysuit, Red1 Голема Птица Bodysuit, Yellow1 Оскар на Grouch Bodysuit, Green1 Целиот Печатење Bodysuit, Grey Material : 60% Памук, 40% Polyester Care : Машина Washable THE НАЈДОБРИ ТУШ ПОДАРОК!Onesies секогаш биле одат-на подарок за очекуваат мајки и татковци, а не обратно.Зошто?Настрана од неговата симпатична жалба и екстремни корисност, тоа е исто така многу погодни за родителите да се користи на нивното дете -Едно парче облека значи помалку парчиња на облека за да се стави на squirmy бебе!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата