BUYGOO 30Pcs 2.4 инчен Акрилик Дизајн Копчето Значка Јасно Копчето Pin Значки за Полнење за DIY Занаети и Децата Хартија Занаетчиски Активности и Повеќе

BUYGOO 30Pcs 2.4 инчен Акрилик Дизајн Копчето Значка Јасно Копчето Pin Значки за Полнење за DIY Занаети и Децата Хартија Занаетчиски

Това е достапна
DEN 359.76
Количината на стоката:

❂[ПАКЕТ ВКЛУЧУВАЈЌИ] 30pcs круг копчето значка со безбедноста pin(вклучувајќи го и 30 пред и 30 назад) , големината е 6 * 4cm/2.4 * 1.6 во(дијаметар и дебелина), може да ја вметнете во 5.4 * 0.02 cm/2.1 * 0.008 во фотографија/хартија/logo.Стандардна големина за вас подобро е да се DIY. ❂[ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА] Копчето Значка може да се состави без машина, вие треба само да ставите ваша слика, слика или логото помеѓу 2 опфаќа и затворање на копчето цврсто со рака, и на крај tugged на pin за да проверите дали тие се купени заедно. ❂[ТРАЈНИ МАТЕРИЈА] копчињата се направени од јасно здрав акрил, без триење, не friable, поединечно пакувани. ❂[ОБНОВЛИВИ] Овие јасни копчиња може да се применува постојано, дизајн свој внесува и печатење на нив и надвор да се создаде свој личен копчето; Можете да ја промените различен стил како ви се допаѓа. ❂[ШИРОКО ПРИМЕНА] Прилагодите вашиот копчето, направи спомен игли за вашите пријатели и ко-работник; Тие се погодни за изработка на DIY копчиња занаети, фото копчето, училишни проекти, и служат како прекрасни подароци за роденден и свадба.BUYGOO 30 PCS Копчето Иглички Дизајн Копчето, 2.4 инчен Clear Копчето Занает Значки за Полнење за DIY Занаети и Децата Хартија, Занает Активности Вашиот DIY Помошник!Ова е јасен занает копчиња кои може да дизајн свој модел.Можете да го направите тоа сами, без помош на машина.Карактеристики : Трајни и обновливи Долниот капак со мала дупка, лесно да се отвори.Одговара за различни DIY за значка Спецификација : Боја : јасно копчето иглички Size1; 6 * 4cm/2.4 * 1.6 во(дијаметар и дебелина) Пакет, вклучувајќи : 30 * круг копчето значка со безбедноста pin Дизајн свој вметнете и печатени надвор за да се создаде вашиот ownpersonalized копчето значка, можете да го промените стилот што ви се допаѓа.

Клучни карактеристики

Color:
clear button pins
Size1; 6 * 4cm/2.4 * 1.6in(diameter and thickness) :
Package including:
30 * round button badge with safety pin :
Design your own insert and print it out to create your own :
personalized button badge, you can change the style as you like. :

Слични производи во категоријата