Честа Бенд 5 Smart Watch, Паметни се Види со SpO2 Следи Срцето и Спиење Следи Калории Контра Pedometer Чекор Хривнија за Мажи Жени Деца, Црна

Честа Бенд 5 Smart Watch, Паметни се Види со SpO2 Следи Срцето и Спиење Следи Калории Контра Pedometer Чекор Хривнија за Мажи Жени

Това е достапна
DEN 1103.76
Количината на стоката:

【Sp O2 Крв, Кислород Следи】 : Со ЧЕСТА Бенд 5, може да се открие вашиот Sp O2 статус директно.Отпорни на вода до 50m при миење на рацете, пливање или raining.Со Sp O2 Крв, Кислород функција, можете да ја анализира вашата физичка состојба и листата на вашиот сопствен програма за вежбање. 【Отчукувањата на срцето Следи】 : ЧЕСТА Бенд 5 smartwatch wristband отчукувањата на срцето може да се следи 24 часа во реално време отчукувањата на срцето мониторинг, ноќно инфраред отчукувањата на срцето мониторинг, отчукувањата на срцето предупредувања итн.Десетици обука сцена оптимизација на алгоритми, врз основа на интелигентни мерни мониторинг, smart хривнија обезбеди стотици начин на живот и фитнес совети. 【Tru Sleep Следење】 : Спиење Monitor.By комбинирање на вештачка интелигенција технологија и шест главни категории на проблеми со спиењето, ЧЕСТА Бенд 5 фитнес тракер може автоматски рекорд стабилна спиење нестабилен спиење и будење време.Користете Tru Sleep следење на технологија за да се анализира спиење квалитет.Спиење мониторинг е над 95% точни. 【Smart Известување】 : smart хривнија не почне да вибрира како предупредување кога вашиот телефон прима телефонски повик, SMS пораки (Facebook, Twitter, Instagram, Гласник, итн.) Ти никогаш нема да пропуштите важен повик или порака.Со ЧЕСТА Бенд 5 Smart watch вклучени Дојдовен повик известување, СМС, е-маил, СНС известувања, вибрации алармот, паметни алармот, тајмер, го направат вашиот живот многу поедноставно и попаметни.Multisport. 【Фитнес Тракер】 : ЧЕСТА Бенд 5 Smart watch Multisport режим обезбедува подобра обука искуство : во Реално време отчукувањата на срцето следење го намалува ризикот на вежбање, времетраење, растојание, брзина, работи .Активност Tracker (Pedometer, Растојание, Калории), Времетраење на умерен до висок интензитет на активност и постојан статус, 10 Спорт Режими.".ЧЕСТ посветена да обезбеди многу едноставна и интелигентен начин на живот на луѓето.Напредна технологија на Sp O2 Крв, Кислород Монитор, интелигентно анализира вашиот фитнес ситуација и нудиме неколку совети додека обука, да ви помогне да формираат свој план за обуки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата