ЗАДНИТЕ TRANSOM БРОД ПРИКОЛКА РЕМЕНИ RATCHET ВРАТОВРСКА ПАДОВИ РАКА, го Направи во нов зеланд - 1.5 x 4' Тешки Задните Transom со ПВЦ Куки За Trailered Чамци, Pontoons & Jetskis - 3,300 lbs Скрши Сил

ЗАДНИТЕ TRANSOM БРОД ПРИКОЛКА РЕМЕНИ RATCHET ВРАТОВРСКА ПАДОВИ РАКА, го Направи во нов зеланд - 1.5 x 4' Тешки Задните Transom со

Това е достапна
DEN 959.76
Количината на стоката:

НАПРАВИ ВО НОВ ЗЕЛАНД - за Сите Aerofast transom вратоврска надолу ремени се произведени во една држава на уметноста фабрика користење на Швајцарската ткаење опрема и УВ стабилизира полипропилен предиво увезени од Шпанија.Ова значи дека нема штета од сонцето.Ние ги користиме Подебели webbing за издржливост и топлина заптивки за да се спречи протриване.Ќе се купуваат директно од производителот, фабрика.Овие Брод Ремени биле наменети за тешки САД услови и направена да трае.Ние не правиме компромис за квалитет.TRANSOM РЕМЕНИ НАМЕНЕТА ЗА БРОД ПРИКОЛКА - Овие приколка чамец ремени имаат ratchet обложени со гума рачка за дополнителна удобност и леснотија на користење.Со скрши силата на 3,300 lbs по вратоврска падови или 6,600 lbs по пар на ремени.На webbing користи функции Полипропилен Предиво што не водат или да ја изгуби својата сила кога влажно - важна карактеристика за морски tiedowns.Направени на највисок стандард, па на вашиот Брод и/или Watercraft е безбедно да се обезбеди за да вашиот приколка.КВАЛИТЕТОТ БРОД ПРИКОЛКА РЕМЕНИ - Овие Приколка вратоврска падови се дизајнирани специјално за Чамци, Pontoons и/или Watercrafts.Тие им овозможи на голем број на растојанието помеѓу прилог поени на вашиот Брод и вашиот приколка.Дизајнирани како едно парче Вратоврска Надолу рака со webbing трајно фед преку ratchet, овозможувајќи брзо и лесно подесување.Ние ги користиме ПВЦ Безбедност s-куки, за леснотијата на користење и додаде безбедност.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА TRANSOM ВРАТОВРСКА НАДОЛУ - Едноставно прикачите куки да се определени вратоврска надолу поени на watercraft и на приколката.Се повлече вишокот webbing преку ratchet.Потоа стегнете со повлекување на ratchet се справи со нагоре и надолу се додека тај надолу рака е добро обезбедени.Не текот напнатост како тоа може да го оштети вашиот watercraft.НА AEROFAST ГАРАНЦИЈА - Ние живееме и дишеме вратоврска падови и ние сме на пазарот-од водечките производители на Вратоврска Падови во Нов Зеланд и Австралија.Нашата репутација е изграден на трајност и сигурност на нашите производи.Ние сме толку сигурни дека ќе бидете 100% задоволни со нашите производи, дека ако не, ние ќе рефундирање на вашите купување!Да нарачате вашиот Брод Задните Transom Ratchet Рака Вратоврска Надолу за Полнење, Кликнете на Додади во Кошничка Сега!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата