STX Мажите Дуел II Лакрос Глава - Unstrung

STX Мажите Дуел II Лакрос Глава - Unstrung

Това е достапна
DEN 1680.00
Количината на стоката:

Дизајниран за елитата лице-исклучување на играч.Брзина Лажичка подобрува groundball игра во X. Играч-приоритетни flex зони за оптимално лице-надвор движења.Ажурирани скратена грлото се движи вашата рака дури и поблиску до топката.На STX Дуел II лакрос главата е редизајниран за да биде уште подобро.Нашите Про чувствуваат дека STX Дуел II заработува насловот како еден од најдобрите лакрос лице-off лакрос глави со едноставно што ќе ви овозможи да се одржи вашата страна поблиску до топката.STX скратена грлото која дава вашиот имаа можност да се добие дури и поблиску до топката.Пократките грлото заклучување обезбедува внатрешна вратило поддршка, па може да се добие заклучување надолу се чувствуваат.Брзината-Лажичка обезбедува за побрзо теренот топката игра.И нашите Про љубовта на начин, кога ќе стиснете на топка во лице-off како топката само брави право во слатка место.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата