Хард Диск Заграда, Стабилна Лесен за употреба 3.5-инчен Сигурен Хард Диск Фах Заградата Компатибилен за Хард Диск за Десктоп

Хард Диск Заграда, Стабилна Лесен за употреба 3.5-инчен Сигурен Хард Диск Фах Заградата Компатибилен за Хард Диск за Десктоп

Това е достапна
DEN 2311.20
Количината на стоката:

100% оригинални, не-new server расклопување.Компатибилен повеќе модели, за DELL R410, R510, R710, R720, R730, T410, T420, T620, и др.Погоден за 3,5 инчен механички хард дискови и цврста состојба диск.Добра компатибилност, лесен за употреба и едноставен.Прецизниот дизајн, ултра-тенки, ултра-лесен и едноставен за употреба. 100% оригинални, не-new server расклопување.Компатибилен повеќе модели, за DELL R410, R510, R710, R720, R730, T410, T420, T620, и др.Погоден за 3,5 инчен механички хард дискови и цврста состојба диск.Добра компатибилност, лесен за употреба и едноставен.Прецизниот дизајн, ултра-тенки, ултра-лесен и едноставен за употреба.Вечера нула-метал отпорен материјал, со одлична дисипација на топлина функција.

Клучни карактеристики

Suitable for hard disk:
3.5-inch
Applicable hard disk type:
SAS or SATA
Size:
approx. 190 * 105 * 30mm / 7.48 * 4.13 * 1.18inch
Packing Weight:
approx. 137 g
Compatible Server:
12th generation servers:
for DELL R420, R520, R720, R720XD, T420, T620
11th generation server:
for DELL R410, R510, R710, T410, T610
13th generation server:
for DELL R730 R730 XD, T630
for DELL PART# F238F :
Package list:
1 * Hard Drive Bracket :
4 * Screw :
PLEASE MAKE SURE THIS IS COMPATIBLE WITH YOUR SYSTEM BEFORE PURCHASING. :

Слични производи во категоријата