Фредерик С. Duesenberg - Напишале Писмо Потпишано 08/16/1927

Фредерик С. Duesenberg - Напишале Писмо Потпишано 08/16/1927

Това е достапна
DEN 612.00
Количината на стоката:

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.ФРЕДЕРИК САМУИЛ DUESENBERG Автомобил дизајнер Фредерик Самуил Duesenberg напиша ова писмо на Duesenberg, Inc.канцелариски во 1927 година, една година по E. L. Мозок и Обурн Авто Ко.стекнати неговата компанија, за да Север Чикаго инженер во однос на подобрувањата на моторот вентили.Придружена со оригиналниот поштенски коверт Напишале писмо потпишано "F. S Duesenberg". 1 страница, 8¼x10¾, на канцелариски на Dusenberg, Inc.во Индијанаполис, Индијана.Август. 16, 1927 година. Г-дин Д. С. Palmbla c/o Северна Чикаго Машина Компанија, Северна Чикаго, Илиноис.Во целост : "Вашето писмо од 12 август примени и се молам да соопшти дека ние секогаш сме заинтересирани за новите случувања.За девет години, ние вграден мотор кој имаше вообичаена доза и издувен вентил користење на ротари дистрибутер погоре.Ќе се сеќавам, не се сомневам, моторот беше направена од страна на Г-дин во Можност, што имаше позитивен отворање и затворање на уредот за оваа вентил.Системот имавме беше малку повеќе ефикасни, но можеби потешко да се изгради.Лошите дел за сите овие вентили како што видовме е дека некои од толпата полнење е оставено во пристаништето и се меша со доза кога тоа се отвора и оди назад во цилиндар.Под одредени услови тоа е одлучи предност, додека во други не е така.Ако сте имале една скица на вашиот уред, така што ќе може да се види она што тоа е како, тоа може да биде дека ќе може да се надмине ова.Ние се уште имаат мотор кој го изградивме и имаше некои одлучи предности во однос на овој тип на мотор, но ние никогаш не мислев дека доволно добро за да продолжи да експериментира со тоа.Ако ние би можеле да добијат нешто добро од вас тоа може да биде добро за нас да се земе тоа со вас.Твое навистина многу, DUSENBERG, INC.FSD F".Лесно тон, foxed, creased и rippled.Главен дупки во горниот лев агол.Монтажа остатоци на verso (no show-through).Светлината солза на лево и десно рабови.Укината откако хоризонтално и два пати вертикално.Инаку во ред состојба.Accomp..Повеќе информации на располагање.Ве молиме контактирајте нè ако имате прашања.HFSID 280905.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата