LCD Екран и Digitizer Целосна Собранието за Huawei P40 Лајт/JNY-L21A / JNY-L01A / JNY-L21B / JNY-L22A / JNY-L02A/ JNY-L22B (Црн) (Боја : Црна)

LCD Екран и Digitizer Целосна Собранието за Huawei P40 Лајт/JNY-L21A / JNY-L01A / JNY-L21B / JNY-L22A / JNY-L02A/ JNY-L22B (Црн)

Това е достапна
DEN 398.40
Количината на стоката:

Замена LCD екран + екран на допир digitizer собранието за Huawei P40 Лајт / JNY-L21 A / JNY-L01 A / JNY-L21 B / JNY-L22 A / JNY-L02 A / JNY-L22 B.Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една.Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога.Целосно се вклопуваат и да работат.Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот.Професионалната инсталација е препорачливо.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Пред Инсталацијата Notes1. Совети 1 : Тест пред installation When на тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.2. Совети 2 : Симулира testing Screen замена е многу кревка производ.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.3. Совети 3 : не повеќе од наведнуваат cable Please бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.За product1. Замена LCD екран + екран на допир digitizer собранието за Huawei P40 Лајт / JNY-L21 A / JNY-L01 A / JNY-L21 B / JNY-L22 A / JNY-L02 A / JNY-L22 B2. Замена на старите, скршени, испукана, оштетени one3. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од ever4. Целосно се вклопуваат и work5. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред shipping6. Професионалната инсталација е препорачливо.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата