Awoco 42 Домот, 2 Брзини 1000 CFM Затворен Воздушна Завеса со Лесно да го Инсталирате Магнетна Врата се Префрлите

Awoco 42 Домот, 2 Брзини 1000 CFM Затворен Воздушна Завеса со Лесно да го Инсталирате Магнетна Врата се Префрлите

Това е достапна
DEN 1651.20
Количината на стоката:

Магнетни прекинувач : оваа воздушна завеса има електро-магнетно коло контрола со магнетни switch.Магнетна врата се префрлите инсталацијата е многу полесно отколку традиционалните механички микро прекинувач.Не е тешко жичен потребни на 12 VDC низок напон магнетни switch.Лесен за инсталација : 1) се Качи на монтажни монтажа плоча, а потоа се откажам воздушна завеса нагоре. 2) посветени 2-жица за магнетни вклучите конекцијата. (Други брендови не може да го имаат ова.) 3) Детално упатство за инсталација е вклучена. 2 брзини на работа : со голема брзина на 989 CFM, мала брзина на 824 CFM.На HI/Н/ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот за да одберете Висока/Ниска брзина. 110 V-120 V 60 Hz. 320 W Max, 300 W Мин, помалку потрошувачка на енергија од други индустриски воздушни завеси.Воздушна завеса НЕ е климатизер.Мотор : усвојување на технологија на германските електрични машини, тоа се работи без проблеми со намалена ниско ниво на бучава.Оптимизиран електрични машини, сигурен и безбеден работи за 5.000 последователни часа.Фан тркала се направени од високо-технолошки ABS, силен ветер-сила. [Тоа е 42", во споредба со оние 40"] - Вкупната големина : 42" L x 8-1/2" D x 9-1/4" Х Тежина : 30.9 LBS.УЛ наведени. 1 година од производителот гаранција.Нерѓосувачки Легура поклопецот е огноотпорни и анти-ерозивни, лесен за чистење.Лесен и елегантен, но со висок квалитет се изгради, совршен за ресторан пред вратата и станбени употреба.Тоа е тивка, но сепак моќна проток на воздух.Препорачливо е да имате екстра 2" на царинење од таванот за подобра циркулација.ВОЗДУШНА ЗАВЕСА НЕ Е КЛИМАТИЗЕР, ТОА НЕМА ДА СЕ ГЕНЕРИРААТ ЛАДЕН ВОЗДУХ.Воздушна завеса е моќен вентилатор кој создава невидлив висока брзина на воздух бариера над влезот да се изолира на внатрешен и надворешен воздух средина и одржување на температура поделба.Awoco Воздушни завеси се огромна заштеда на енергија уред како тие помагаат да се спречи условени воздух избега на надворешноста, го блокираа влезот на прашина и чад.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата