Lovejoy 69790442700 HERCUFLEX FX Серија 42700 FX 4SM Челик Цврсти Центар, 6-5/8 се Роди, 8.10 OD, 1-3/4 x 7/8 Keyway, 4.75 Должина Преку Создаден

Lovejoy 69790442700 HERCUFLEX FX Серија 42700 FX 4SM Челик Цврсти Центар, 6-5/8 се Роди, 8.10 OD, 1-3/4 x 7/8 Keyway, 4.75 Должина

Това е достапна
DEN 23656.08
Количината на стоката:

Обвиткан метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка има зголемување на номиналниот вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата