Читање Очила Сина Светлина Блокирање на Компјутер Читатели Photochromic очила за сонце за Жени Мажи Анти-Отсјај УВ Филтер Игри ТВ Телефони Круг Мода Ретро Рамка Наочари ?

Читање Очила Сина Светлина Блокирање на Компјутер Читатели Photochromic очила за сонце за Жени Мажи Анти-Отсјај УВ Филтер Игри ТВ

Това е достапна
DEN 622.80
Количината на стоката:

【Намали напрегање на очите】Сина светлина блокатор со UV400 леќи ви помогне да го блокира 100% штетно blu ray & UVA/UVB, кои мора да имаат за тв, видео, компјутер, телефон или други дигитални екран.Имате никаков ризик да се обиде!.Транспарентна леќа веднаш се претвора во светло сива очила за сонце леќа.Килибар багра, блиску да го исчистите леќите, нема боја разлика。. 【Заштита од радијација】Ефикасно спречување на електромагнетна радијација од ТВ, видео, персонален компјутер, телефон или други дигитални екрани.Намалување на замор на очите, главоболка(мигрена), сјајот и суво око, заштита на вашите очи。.Она што е уште поважно, на сина светлина блокирање на очила за заштита на очите, без да се меша со вашата перцепција на боите.Тие ќе variably потемни кога се изложени на сончева светлина додека Филтер 100% на штетни ултравиолетови зраци, вклучувајќи UVA/UVB. 【Спијат Подобро】Продолжена изложеност на сина светлина ќе забавување или запирање на производството на мелатонин, предизвикува нарушувања.Но, нашата сина светлина блокирање очила всушност блок на сината светлина бранови должини против замор на очите и главоболки, ги ублажува визуелна замор и неудобност од пребарување на мобилните телефони,веб сурфање, игри и работи под флуоресцентни светла, со UVA/UVB заштита и за намалување на отсјај.транспарентен леќа не само што го блокира 99% од штетни blue ray (400-440nm), исто така со висок transmittance (93%), овозможувајќи совршен баланс помеѓу око за заштита и визуелно доживување. 【Голема Визуелна Protcetion】▶Сина светлина блокирање очила филтрирањето 95% од најпознатите штетни висока енергија сина светлина, зраци,само транзит корисни сино-светло тиркизна.Нашата сина светлина блокирање на очила со smart Леќа, затворен и отворен автоматски уреди со покажувач, анти сина светлина анти-зрачење и УВ заштита.Моден сина светлина блокирање на очила за мажи жени, класичен преголеми леќа, која одговара на било лице, погоден како висок моден додаток и секојдневно носат целата година, покажуваат вашиот уникатен и high-end вкус.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата