Литиум Господар 12V 125Ah LiFEPO4 (LFP) Литиум Длабоко Циклус Li-ion оловни Капка-во Замена на Батеријата

Литиум Господар 12V 125Ah LiFEPO4 (LFP) Литиум Длабоко Циклус Li-ion оловни Капка-во Замена на Батеријата

Това е достапна
DEN 551.76
Количината на стоката:

Покровителство Предност : Покровителство и Покровителство "Литиум Господар" Линија Литиум Железо Фосфат Заврши енергетски Систем со Полнач и универзална 12 VDC компатибилност во рамките на дозволената струја оценка, Дизајниран и Докажале во Америка за Американските Клиенти од страна на Американски Батеријата Експерти.Карактеристики : BMS интегрирани целосно автоматизиран близина на нула одржување на батеријата систем, 4 : 1 Годишен Замена распоред во споредба со слично оценет оловни и до 40 : 1 над целосно Покровителство на животниот век на батеријата, спакувани во мали високи перформанси форма фактор, користи иста висока безбедност прагот компонента клетки како нашите докажани медицинска опрема батерии.Големина : 12 V100 Ah-1200 Wh LFP Батеријата, ABS Стандардна Големина тежок Случај, со Зголемена Празнење Завртка Терминали Полнење и Празнење : 100 A Максимална Празнење, 20 A Максимално Полнење Профил со Полнач.Димензии : 12.9 во.x 6.7 во.x 8.5 во. (35.1 кг.).Гаранција : 10 години Li FEPO4 Батеријата Гаранција Оценка : 3000+ Животен Циклус на 90% од Капацитетот на Задржување, производот е тестиран и оценет за електрични мотори.Литиум Господар 12 V 125 Ah Li Fe PO4 Батеријата е држава на уметноста батерија на пакет направени со Литиум Железо Фосфат клетки наменети за 12 V уреди.Тоа е совршен за e-скутери, e-велосипеди, соларни апликации, роботи, и други апликации кои бараат високо-енергетска густина на батеријата.Батеријата доаѓа со интегриран Андерсон Powerpole конектори што го прави совршен пад на решение за вашите апликации.Литиум Господар батерии имаат изграден во батеријата за управување со систем (BMS) што ги држи батеријата работи на врв перформанси и ги штити клетките за илјадници циклуси, вклучувајќи и над-бесплатно, над-испуштање, над-струја, и кратки-коло заштита.Спецификации Батеријата Type ABS Случај Батеријата Chemistry Lithium Железо Фосфат Клетка/Собрание Method Cylindrical клетки/заварени Напон (V)12 V Капацитет (Ah)100 Ah Енергија Зачувана (Пот)1500 Вати-Часа Weight28.2 кг. (12.8 kg) Димензија Метрички (L x W x H)330 mm x 168 мм x 216 mm Димензија на Империал (L x W x H)12.9 во.x 6.6 во.x 8.5 во.Испуштање Connector M8 Завртка Терминал Полнење Конектор М8 Завртка Терминал Циклус Life3000+ циклуси Нормално Задолжен Current10.0 Засилувачи Максимален Непрекинат Полнење Current20.0 Засилувачи Номинална Континуирано Празнење Current50.0 Засилувачи Максимален Непрекинат Празнење Current100.0 Засилувачи Максималниот Пулс (Врв) Испуштање Струја (2 сек.)200.0 Засилувачи Полнење Temperature0°C до 45°C, Температура на Испуштање на-20°C до 60°C Оперативни Humidity60±25%R. H Складирање Humidity60±25%R. H Автоматско Батеријата Заштита Модул/System Low Напон Исклучување, Над Напон Исклучување, Краток Спој Заштита, Обратна Поларитетот Заштита, Мобилен Балансирање, LFP Предност Напредни LFP (Литиум Железо Фосфат) Li-ion Хемија супериорни во однос на традиционалните Li-ion Батерии Сите Аспект Решение со најдобри целокупната рамнотежа на карактеристики за Висока Специфична Енергија (90-120 Wh/kg) Дизајнирани Специјално за Морски, RV и Длабоко Празнење Електроника Одличен животен век (3000+ Циклуси Просек) lfp lifepo4 литиум батерија од литиум-мајстор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата