Веб-камера со Микрофон & Приватност ги Покрива, 1080P HD Web Компјутер, Камера, USB Приклучок и Игра Лаптоп КОМПЈУТЕР, Десктоп Камера, Работи со Зум, Skype, Тимови, Видео Конфер

Веб-камера со Микрофон & Приватност ги Покрива, 1080P HD Web Компјутер, Камера, USB Приклучок и Игра Лаптоп КОМПЈУТЕР, Десктоп Камера,

Това е достапна
DEN 671.76
Количината на стоката:

【Full HD 1080 P Камера со Авто слаба Светлина Корекција】 : 1080 P Full HD камера усвоен со 6-слој стакло леќа и H. 264 кодирани компресија, испорачува остар жилет и сликата со висока резолуција на видео на некоја течност 30 рамки/сек.Корист од автоматско светлина корекција технологија, компјутерски веб камера автоматски се прилагодува на бојата и осветлувањето за природно осветлување, кои ви даваат фантастична снимање на видео или разговор време и на најдобар изглед, дури и во слаба светлина состојба. 【Plug and Play USB веб-Камера со Приватноста Покрие】 : Нема дополнителни драјвери или софтвер потребен, само приклучете овој веб камера во вашиот компјутер и подготвен за употреба во една минута или помалку.На компјутер со веб камера има приватност покрие ви овозможува да уживате во safe дигитални веб живот кога не е во употреба и да се спречи хакери од шпионирање на вас, тоа исто така може да се поправи на врвот на PC монитор, и да ги задоволи вашиот мулти-агол потребите на компјутери, лаптопи, компјутери, Mac, LCD монитори, па дури и други рамни површини. 【Изградена-во Намалување на Шумот Микрофон】 : вграден-во намалување на шумот микрофон намалува амбиенталниот шум да се подобри квалитетот на звукот на вашиот видео, што е одлично за webinars, видео Повик, конференции, во живо стриминг, Онлајн Училиште, итн.Фиксно фокусна должина на објективот заробува висока дефиниција видео во ултра широк агол до 110 степени која е одлична за презентации. 【На повеќе Оперативни Системи】 : веб камерата поддржува маса оперативни системи, вклучувајќи Windows7/8 /10, Mac OS, Smart TV, Андроид 5.0 или понова верзија.USB камера може да се широко работа со КОМПЈУТЕР, Mac, Macbook, Лаптоп, Десктоп Компјутери.Компатибилен со повеќето видео разговор и снимањето софтвер, како Skype, Зум, Netflix, ПРЕ, XBox, се Соочуваат со Време, Facebook, MSN, Yahoo, You Tube и други големи проекти. 【Напредни Мазна Живо Стриминг】 : На 1080 P HD web camera усвои лицето-подобрување на технологијата оптимизира сликата автоматски, кој прави да се секогаш да изгледа најдобро во разговор, снимање, видео повик, игри, он-лајн предавање.Стриминг веб камера дава одличен квалитет снимање на видео искуство.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата