Camden се Зголеми Детето Цреша & Јавор Дрво Маса и 2 Столчиња, САД Направени

Camden се Зголеми Детето Цреша & Јавор Дрво Маса и 2 Столчиња, САД Направени

Това е достапна
DEN 3818.16
Количината на стоката:

Табела : 22"w x 33"l x 24"h Столици : 12.5"l x 27"h x 14"w , седиште 14"h.Заврши со Три BEEautiful Пчели Природен Восок полски.Материјали : Цреша и Јавор тврдо.Направен е во САД од страна на Camden Роза на сите природни материјали.Бродови на Континентална САД само; некои собранието е потребно.Поставен цврсто дрво децата маса и две-чаир сет.Идеален за боење, сликарство, читање и јадење.Совршен за деца кога играат со блокови и загатки, се јаде за ручек и ужина или да се користи како се игра форт или поставување на природата табела.На под-табела полица обезбедува доволно простор за резерви.Специјално дизајнирана и стилизирана за деца до 12 години. Секој стол седиште и назад е направена од цврсто дрво цреша.Стол рамка и табела нозе се направена од цврст јавор дрво.Табела : 22"w x 33"l x 24"h Столици : 12.5"l x 27"h x 14"w , седиште 14"h.Секој стол има 100 фунти губење на капацитетот.Тоа е заврши со Три BEEautiful Пчели Оригиналното Дрво полски.Бродови на континентална САД само.Некои собранието е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата