Futchoy 850 / 1900MHz CDMA Dual-Band Мобилен Телефон 2G / 3G / 4G Сигнал Бустер Засилувач + Антена

Futchoy 850 / 1900MHz CDMA Dual-Band Мобилен Телефон 2G / 3G / 4G Сигнал Бустер Засилувач + Антена

Това е достапна
DEN 285.60
Количината на стоката:

★【Силен Сигнал】Проширување на покриеност на базната станица, сигналот.Да се подобри покриеноста на испраќање и примање на мобилен телефон сигнали.Намалување на зрачење од мобилниот телефон за човековото тело.Се прошири на времето и животот на мобилен телефон батеријата. ★【Технологија】Со напредно дигитално филтрирање технологија, out-of-band одбивање е особено добро.Отворено overflow сигнал е мал и не се меша со базна станица примање на чувствителност. ★【Лесно да се Инсталира】Лесно да го инсталирате, еколошки, мала големина, флексибилни конфигурација според специфична апликација прилики. ★【Се применуваат за】Применливи во сите области со лоша затворен сигнал и нема сигнал, како што се висок пораст згради, лифтови, канцелариски згради, подруми, КТВ, јахти, урбани села, тунели, оддалечени планински области, итн. ★【Пријателски Услуга】Што има локалните складиште на бродот на стоки преку 3-7 дена до вас.Ако имате било какви прашања, само да не контактирате во било кое време и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Производ Description850/1900 MHz CDMA Двојна Бенд Мобилен Телефон 2 G/3 G/4 G Сигнал Бустер Засилувач+Антена Фреквенција(MHz):CDMA : УЛ : 824-849 MHz DL : 869-894 MHz PCS : УЛ : 1850-1910 MHz DL : 1930-1990 MHzgain(d B):6570 Band рамност(d B):помалку од 3 Output Моќ(d Bm):2327 ALC:31 VSWR:помалку од 2.5 Група задоцнување(ни):помалку од 1 Impedance:50ohm Working tempreture:-25~+55 degree Connector тип:N-Female Working напон:AC110 V~220 V да DC+5 V/1 ASize(mm):190*130*23 Packing Големина на(mm):480*200*155 Net Тежина(Kg):≈2.3 KG Пакетот вклучува : 1 x Двојна Бенд Booster1 x Моќ Adapter1 x Отворено Antenna1 x Затворен Antenna1 x 10 Метри Кабел имајте предвид: Нашите бустер е во можност да се зголеми јачината на сигналот од околу 150 квадратни метри затворен простор.На отворено сигналот се бара повеќе од 2 квадрати.Ако постои сигнал надвор и можете да остварите нормален повик, а потоа со помош на нашите производи е во ред.Но, ако отворено сигналот е многу слаб и не може да биде поврзан на Интернет.Дури и ако производот е инсталиран, тоа нема да има ефект.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата