YukiHalu Мали Димензии Подводните Аквариум Грејач, 1℉ Точноста, Мини Риба Резервоарот Грејач 50W 100W со Вграден Термометар, Двоен LED Температура на Екранот, Надворешна Те?

YukiHalu Мали Димензии Подводните Аквариум Грејач, 1℉ Точноста, Мини Риба Резервоарот Грејач 50W 100W со Вграден Термометар, Двоен

Това е достапна
DEN 431.76
Количината на стоката:

【Компактен и Тивко, Грејач 100 W】 Yuki Halu супер мал аквариум грејач е погодна за 3~20 литри мини риба тенкови.Многу повеќе компактен од споредливи 100 W стаклена цевка грејач и трае помалку простор во вашиот резервоар, лесно да се скрие во резервоарот.Температурата може точно да се прилагоди од 64 до 93°F. Оваа грејач погодна за двете saltwater и слатководни.Отценети напон е 100-130 V. 【1℉ Точноста т поддршка напон 220 V. 2, грејач мора да бидат целосно длабоко навлезе во вода.Температурата контролорот мора да се чуваат подалеку од водата, како што тоа не е водоотпорен. 3, ве Молиме прочитајте го прирачник за корисникот во пакет внимателно пред користење.НЕ plug грејач во електричниот штекер додека не се ставени во аквариум.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата