GYMENIST Вежба Kettlebell Фитнес Тренингот на Телото Опрема Изберете ја Вашата Тежина Големина

GYMENIST Вежба Kettlebell Фитнес Тренингот на Телото Опрема Изберете ја Вашата Тежина Големина

Това е достапна
DEN 551.76
Количината на стоката:

Тешки трајни пластични литургија бел исполнет со цемент, Направени за дома или за комерцијална употреба.Оваа Вежба Литургија Бел Тежина е идеална за градење на мускулите и да се вклопуваат.Секоја литургија е јасно Означени со тежина големина за да се направи лесно да се идентификуваат тежина големина.Доаѓа во многу уникатна модерни бои, можете да изберете на тежина големина. 3 LB-Лаванда, 4 LB-Розова, 5 LB-Светло Зелена, 6 LB-Виолетова, 8 LB-Сина, 10 LB-Жолта, 12 LB-Црвена, 15 LB-Светло Сина.ДЕТАЛИ : Оваа Вежба Литургија Бел Тежина е идеална за градење на мускулите и да се вклопуваат.Kettlebell може да се користи во разни вежби и се користи од страна на секој од почетници до спортисти, и фитнес часови во нивната тренинг рутина.Користење на kettlebell во тренингот има докажано да се зголеми сила, издржливост, агилност и рамнотежа во прилог предизвик на индивидуални понатаму низ сите движења на телото.ВЕЖБИ : Според нивната природа, типичен kettlebell вежби се изгради сила и издржливост, особено во долниот дел на грбот, нозете и рамената, а се зголеми притисокот сила.Основни движења, како што замав, грабне, и чисти и непредвидлива, се вклучи целото тело одеднаш, и да на начин на кој го имитира вистински свет активностите како што е расчистување или фарма за работа.За разлика од вежбите со тегови или barbells, kettlebell вежби често вклучуваат голем број на повторувања.Kettlebell вежби се во нивната природа холистички; затоа тие работат неколку мускулите истовремено и може да се повторува постојано за неколку минути или со кратки паузи.Оваа комбинација го прави вежба делумно аеробик и повеќе се слични со висок интензитет интервал на обука, наместо традиционалните дигање.Во една студија, kettlebell ентузијасти вршење на 20-минута грабне тренингот беа измерени да изгори, во просек, 13.6 калории/минута аеробно и 6.6 калории/минута anaerobically во текот на целата тренингот - "еквивалентно на водење на 6-минута миле темпо".Поради нивната висока повторувања, kettlebell прогресија треба да се започне полека да се изгради мускулна издржливост, поддршка на зглобовите и да се спречи повреда.Доаѓа во Различни бои 3-LB Лаванда 4-LB Розова 5-LB Светло Зелена 6-LB Пурпурна 8-LB Сина 10-LB pink12-LB Црвено 15-LB Светло Сина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата