SHENGC 12Pcs Времето Заклучување Рака Поправка Алатка Синџир Појас Мотор Автомобил Поправка Додатоци за Fiat Опел Опел 1.3 1.9 CDTI (Боја : Како на Шоуто)

SHENGC 12Pcs Времето Заклучување Рака Поправка Алатка Синџир Појас Мотор Автомобил Поправка Додатоци за Fiat Опел Опел 1.3 1.9 CDTI

Това е достапна
DEN 708.00
Количината на стоката:

Висок квалитет, сеопфатна мотор времето алатка за полнење.Ова се 12 парче алатка комплет содржи сите релевантни заклучување алатки за да ви овозможи да го смените вашиот тајминг појас.Ги содржи сите потребни алатки за да се задржи camshaft и вратило во специфична положба кога промена на времето појас, или за време на други поправки на моторот.Кој е дизајниран специјално за Fiat синџир мотори опремени со најновите Опел / "Опел" / Saab 1.3 l &19l CDTimodels совршена алатка за професионален механичар или DIY ентузијаст.Includes Connector : M6 x 1 Приклучок : M6 x 1 Connector : М16. x 1.5 Конектор : 115 mm Timing Пол : 75 mm Timing Прилагодувач : М16. x 1,5 Времето Конектор : М16. x 1,5.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата