ARNETTE Мажите An4278 Gothboy Правоаголна очила за сонце

ARNETTE Мажите An4278 Gothboy Правоаголна очила за сонце

Това е достапна
DEN 2712.00
Количината на стоката:

Увезени.Ацетат рамка.Пластични леќи.Не-Поларизирани.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 55 милиметри.Леќа висина : 37 милиметри.Мост : 17 милиметри.Рака : 145 милиметри. 100% UV ЗАШТИТА : заштита На очите од штетните УВ зраци, овие Arnette очила за сонце вклучуваат леќи кои се обложени со 100% УВ заштита.ПОВЕЌЕ РАМКА И ЛЕЌА БОИ : Изберете од повеќе рамка бои, леќа бои и леќа третмани.Најдете комбинација на бои која одговара на вашиот личен бренд и стил.СВЕСНО СОЗДАДЕНА : Arnette Ацетат очила за сонце се направени од 70% на обновливите извори на суровини за да се намали за намали влијанието врз животната средина.Секој пар на Arnette очила за сонце доаѓаат со торбичка направени од 78% рециклиран polyamide со надворешен кутија која е исто така целосно се рециклира за да се исчисти и да се заштити вашиот eyeglass рамки од гребење и оштетување.ПОСЕТА НА ARNETTE БРЕНД ПРОДАВНИЦА : Кликнете на Arnette линкот погоре за производот на насловот за да продавница целиот Arnette " очила со и eyeglass асортиман.На Arnette AN4278 Gothboy е полн rimmed правоаголна рамка со рамен врв дизајн и обликувана носот влошки за удобно се вклопуваат.Arnette производи што се продаваат од страна на овластени продавачи, како и , се прифатливи за сите производителот гаранции и гаранции.Посета на Arnette продавница со кликнување на брендот линкот погоре за да продавница целиот Arnette асортиман.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата