HP Chromebook 11-инчен Лаптоп - MediaTek - MT8183 - 4 GB RAM меморија - 32 GB eMMC Складирање - само 11,6-инчен HD IPS екран осетлив на допир - со оперативниот СИСТЕМ Chrome™ - (11a-na0060nr, 2020 модел, Индиго

HP Chromebook 11-инчен Лаптоп - MediaTek - MT8183 - 4 GB RAM меморија - 32 GB eMMC Складирање - само 11,6-инчен HD IPS екран осетлив

Това е достапна
DEN 5759.76
Количината на стоката:

СЕКОГАШ се ВО движење - Искористам оваа светлина и издржливи HP Chromebook со вас било каде.Патува добро и има долго траење на батеријата, па можете да останете поврзани, без да барате штекер.НАПРАВЕНИ ЗА ОНА што го ПРАВАТ - да се Префрлате помеѓу игри, поврзување со пријателите, и добивање на вашиот школската работа направено.Моќен Media Tek мобилен процесор, целосна големина на тастатурата, и само 11,6-инчен екран на допир може да се справи со сето тоа.GOOGLE ИСКУСТВО - да Уживаат во лесна едноставност која доаѓа со Google Chrome и Android апликации, сите интегрирани во еден лаптоп.Тоа е брза, едноставна и сигурна.ЕФИКАСНА ОПТИКА - Никогаш не жртва графика за батеријата живот повторно.На Media Tek Интегрирана Графичка картичка има Octa-core ПРОЦЕСОРОТ и графичките картички графички процесори и мултимедијални моторот, па затоа е изграден да се изврши без одвод на вашата батерија.ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА, ВИСОК КВАЛИТЕТ - Со анти-отсјај, high-definition, само 11,6-инчен допир на екранот, можете да репродуцирате филмови и емисии убаво, со додадена контрола над 178 степени на широк-агли на гледање.ДАЛЕЧИНСКИ РАБОТА ПОДГОТВЕНИ да се Поврзете со колеги или пријатели и семејството од дома и со висок квалитет со HP Вистинската Визија на камерата, интегриран двоен низа дигитални микрофони, и обичај tuned двојна јазик.ПРИСТАНИШТА и CONNECTIVITY - Уживајте во рок-цврсти врски со најновите Wi-Fi 5 WLAN адаптер и Bluetooth 4.2 како и сигурен надворешни пристаништа во Слушалки/Микрофон комбо и USB 2.0 Тип-A и Тип-C пристаништа. 1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА - Самоуверено работа и да си игра со 1 година ограничени хардвер гаранција.GOOGLE PLAY STORE - милиони Андроид апликации знаете и љубов во вашиот телефон и таблет сега може да работи на вашиот Chrome уредот без да се загрозат нивната брзина, едноставност, или безбедност.ЕКОЛОШКА ОДГОВОРНОСТ - Дали средина–и вашиот паричник–корист со Chromebook што е ENERGY STAR уверение, EPEAT Сребро регистрирани и користи ниско халоген кабли.Оваа Индиго Сина HP Chromebook 11a Лаптоп е светлина и издржлива, па ќе можат да работат или да се игра во движење.Патува добро и има долго траење на батеријата, да им се овозможи да останат поврзани, без да барате штекер.Се префрлате помеѓу користење на овој лаптоп за игри, поврзување со пријателите, и добивање на вашиот школската работа направено со моќен Media Tek мобилен процесор, целосна големина на тастатурата, и само 11,6 -инчен дисплеј.Исто така, Google Chrome и Android апликации се сите беспрекорно се интегрира на Google е лесен-за-користење на оперативниот СИСТЕМ.И откако сте добиле во вашиот работен тек, уживаат во анти-отсјај, само 11,6 инчен лаптоп со екран на допир со 178 степени на широк-агли на гледање.Овој прекрасен приказ е поврзан со Media Tek Интегрирана Графичка картичка, која има Octa-core ПРОЦЕСОРОТ и графичките картички графички процесори и мултимедијални мотор, па може да се види филмови, емисии, или семинари без одвод на батеријата.Овој пренослив, моќен HP Chromebook има сите ефикасност и технологија што ви треба.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата