Монро 34776 Гас-Магнум Камион Шок Апсорбер

Монро 34776 Гас-Магнум Камион Шок Апсорбер

Това е достапна
DEN 1985.52
Количината на стоката:

2 инчен Резерви Цевка : Повеќе течности за повеќе во согласност перформанси. 1-3/8 инчен Понесе : Пониски оперативни притисок од стандардните 1 инчен понесе единици. 5/8 инчи Клипот Род : Тешки-должност nitro carburized прачка за долг животен век.На не-прашина shield единици само.Произведено во Кина.Дизајниран за midsize и полна големина камиони и комбиња, Монро® Гас-Магнум® амортизер обезбеди цврста контрола без груби возење.Со најмногу два пати на течност капацитет на стандардот 1-во.создаден шокови, тие работат поефикасно со помалку напор.Дизајниран за средината да полна големина, работливост пик-ап камиони и комбиња, Монро Гас-Магнум амортизер обезбеди цврста контрола без груби возење.Со најмногу два пати на течност капацитет на стандардот 1-во.создаден шокови, тие работат поефикасно со помалку напор.Работливост midsize, целосна големина на камиони и комбиња може да смета на Монро Гас-Магнум шокови да го носат товарот.Не само за возење удобност, шокови се неопходни за безбедно ракување на вашиот vehicle.By одржување на вертикални товари поставени на гуми, шокови помогне да се обезбеди доследна гума-да-контактот со патот.Шокови исто така да помогне во одржување на балансот во возење преку обезбедување на отпорност на возилото испитување, се тркалаат и власт, како и кочница нурне и забрзување клеча.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата