Mishimoto MMFS-R32-RHD Перформанси Алуминиум Фан Покровот Компатибилен Со Nissan Панорама R32 1988-1994 Сребро.

Mishimoto MMFS-R32-RHD Перформанси Алуминиум Фан Покровот Компатибилен Со Nissan Панорама R32 1988-1994 Сребро.

Това е достапна
DEN 1519.20
Количината на стоката:

Компатибилен со Nissan Панорама R32. Вкупната големина : 16.3" x беа 25,5" x 3.5".Максимизира струење со CFM на 2300. Вклучува алуминиумски фан покровот и два 12" тенок електрични фанови.Mishimoto Доживотна Гаранција.Вклучува : Алуминиум покровот (2), 12" Тенок електричен вентилатор.Вкупната Големина : Висина - 16.3", Должина - Беа 25,5", Ширина - 2.5" (вклучувајќи фанови).Монтажа Хардвер : (8) M6 X20 Завртки, (2) M6 X16 Завртки, (8) M6 Ореви, (10) M6 Обични перници и еластична перници.Mishimoto Фан Покровот Полнење значително ќе се подобри мотор ладење функции и вкупните перформанси на вашето возило.Сите mishimoto фан shrouds се значително полесни од стандардните фан shrouds, и се директна ОЕМ се вклопуваат.Тие ќе имено подобрување на мотор ладење перформанси со доставување повеќе воздух за да радијатор и возење од вишокот топлина.Mishimoto фанови покровот колекции ќе безбедно да се обезбеди фан ножеви од потенцијално оштетување на другите витални компоненти на моторот.Фан shrouds може да се зголеми ефикасноста на систем за ладење од дозволувајќи им на фан да се подготви воздух рамномерно низ јадрото на вашиот радијатор.Наместо фан само влечење на воздухот низ својот дијаметар, а покров овозможува фан да се повлече воздухот од целата површина на основни и излезе низ задниот дел од фан.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата