Извори на учење ABC Cupcake Партија Toppers, се Развива Јазик, Рано Учење на Азбуката, да се Преправам Игра Храна, Вокабулар Играчка, 64 парчиња, Возраст 3+

Извори на учење ABC Cupcake Партија Toppers, се Развива Јазик, Рано Учење на Азбуката, да се Преправам Игра Храна, Вокабулар Играчка,

Това е достапна
DEN 527.76
Количината на стоката:

АЗБУКА ИГРАЧКИ : КРАСАТ 6 претендираат cupcakes со 52 писмо и слика cupcake toppers!.РАНО УЧЕЊЕ ВЕШТИНИ : Научи азбуката, почетокот звуци, вокабулар, и многу повеќе!.ПРЕТЕНДИРААТ се ИГРА : се Служи овие забавно играчка cupcakes на чај партии и игри на претендираат!.ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ : cupcake Продавница toppers внатрешноста на cupcakes за лесно чистење-up!.ДАДЕ ДАР НА УЧЕЊЕ : без разлика Дали сте шопинг за празници, родендени, или само затоа што, играчки од извори на Учење ви помогне да откријат нови учење забава во секое време да им даде подарок!Идеален подарок за ноќта на Вештерките, Божиќ, Порибување Stuffers, Велигден, па дури и за Homeschool.Пак учење на ABCs во лекување на-полни партија!Деца да научат азбуката и почетокот на јазични вештини на секој чај партија со АБВ Партија Cupcake Toppers од извори на Учење.Овој сет е шест претендираат cupcakes доаѓаат подготвени да ги красат со 52 писмо и слика toppers дека им помогне на децата се работи за учење на азбуката, мастеринг почетокот звуци, градење на вештини речник и повеќе.ABC Партија Cupcake Toppers поддршка на отворените игра натпревар на toppers на нивниот почеток писма, истражуваат разлика помеѓу големи и мали букви, или консултирајте се со онлајн зборот за водич за правописот едноставно две - и три-писмото зборови!Toppers двоен како забава cupcake украси, и да додадете креативни лекување на игри на претендираат или чај партии за имагинарни пријатели!Кога изведба завршува, играчка cupcakes ги открие нивните neatest трик уште : сите 52 toppers продавница во внатрешноста на 6 cupcake основи, претворајќи cleanup од скучна да радост.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата