Ares Игри AREGRPR101 Мечот и Магии Бесмртни Души Игра, Multicoloured

Ares Игри AREGRPR101 Мечот и Магии Бесмртни Души Игра, Multicoloured

Това е достапна
DEN 2092.80
Количината на стоката:

Легендата започнува!Игра херои на еп раст против силите на злото.Кутија димензија : 40.7 x 27.8 x 8.9 cm.Опис на производот Пет херои се разбуди од мртвите и да се направи бесмртни за да се спаси царство од подемот на темнината.Во Мечот и Магии - Бесмртни Души, до пет играчи контрола на еден или повеќе од овие легендарни ликови да ги врати во живот со моќни магии, за да се борат против силите на злото, контролирана од страна на самата игра.Херои расте посилно за време на нивната приказна-управувано гости.По битки, тие се здобијат со душата поени кои се востановуваат нивните души, враќање на нивниот легендарен статус со повеќе сили, магија и душата оружје, и моќни артефакти.Иновативен A. I. систем им овозможува на контрола и управување на непријатели од страна на играчите, давајќи им интелигентни однесување и создавање на интересни битки во секое време, без Игра Господар е потребно.Нема играч елиминација - кога херој умира, тој станува еден дух душата, надворешно форма во можност да го користат својот единствен дух викне против непријателите, и тогаш тој може да се воскресне трошење на Душата поени на Боговите олтарот.На карактеристиките на играта ултра детални 32-милиметри скала бројки и модуларен табли, неколку палуби на картички, Самостојна Игра, висока карактер прилагодување, софистицирани борба и магија систем, и потраги дизајнирана да биде завршен во околу 90 минути или помалку.Сет Содржи : 1 x Rulebook1 x Storybook1 x Книга на Secrets1 x Референца Sheet28 x Пластични Фигури 32-милиметри scale19 x двострано Мапата Tiles8 x Обичај Борба Dice5 x двострано Душата Gems5 x Херој Sheets2 x Господар Непријателот Scrolls244 x Cards226 x Белези и Маркери.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата