Mavuno Жетвата Директна Трговија Органски Суво Овошје, Папаја, 3 Count

Mavuno Жетвата Директна Трговија Органски Суво Овошје, Папаја, 3 Count

Това е достапна
DEN 286.80
Количината на стоката:

Содржи 3 2-унца торби на Mavuno Жетвата Органски Сушена Папаја.USDA Органски и целосно сите природни без додаден шеќер и без конзерванси.Глутен Слободни, Вегетаријанци, Не-ГМО Проектот Потврдена и Директна Трговија Уверение.Оваа слатка и вкусна органско овошје ужина содржи висок влакна и нула масти, холестерол или натриум.Расте со грижа и љубов од страна на руралното Африкански земјоделски заедници, секоја торба купи директно придонесува кон поголема можност за земјоделците кои го прават сето тоа е можно.Вкус Име : Папаја | Големина : 2 Унца (Пакување од 3) Mavuno Жетвата работи со мали земјоделски задруги да се создаде синџири на снабдување да се донесе на вкусни, органски сушено овошје и ореви за вас и вашето семејство.Отворање на нови пазари се зголемува земјоделец приходи, се избегнува храна отпад, обезбедува постојните работни места, па дури и создава нови.Mavuno Жетвата дава потрошувачите можност за директно влијание борејќи се земјоделските заедници и економии, додека ужива во вкусни, органски закуски.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата