Chefmaster - Бакнеж во Прав - Eggwhite Замена - 20oz - да се Создаде Вкусни Десерт Toppings, Стабилизирање на Шлаг и Бакнеж - Направени во САД

Chefmaster - Бакнеж во Прав - Eggwhite Замена - 20oz - да се Создаде Вкусни Десерт Toppings, Стабилизирање на Шлаг и Бакнеж - Направени

Това е достапна
DEN 815.76
Количината на стоката:

НАЈДОБРА ВРЕДНОСТ ЗА ВАШИТЕ ПАРИ : Нашата делукс бакнеж во прав е внимателно развиена за да ви помогне да се намали на трошоци без да се жртвува квалитетот.Нашите белка од јајце во прав за шлаг и други третира дојде во 20 мл.теглите и има неверојатно долг рок на траење.Сува белка од јајце во прав од Калифорнија Дом Стоки и Chefmaster може да трае и до една година за толку долго, како тоа се чуваат на ладно и суво средина.ПЕЧЕЊЕ НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ПОГОДНО : Нашите Сертифицирани Кошер Бакнеж во Прав е внимателно развиена за да се направи печење погодно за двете професионалци и страстен дома пекарите.Сега, можете да камшик до неверојатна третира, без да се оддели yolks од бела или носат ништо да собна температура!.ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО Е ВАШИОТ БР. 1 ПРИОРИТЕТ : гордееме на создавање на сигурен најважен кои ќе го направат животот полесен.Ако сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да допрат до нас, па ние може да го подобри целокупното искуство.ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД САЛМОНЕЛА : Повеќето бакнеж апликации не се јавам за готвење во високи температури, кои можат да убијат исклучување на бактерии.На делукс бакнеж прав од Калифорнија Дом Стоки и Chefmaster го намалува ризикот од салмонела и се зголемува безбедноста на храната во кујната.ЕКСТРА СОВЕТ : Чувајте ги сите прибор за маснотии-слободни.Icings може да биде ладилник во херметички контејнери, победи повторно пред да го користите.Капак садот и цевка завршува со влажна крпа.Обидете бакнеж во прав во колачиња, пијалоци, десерти, и други рецепти, каде што светлината и грациозен конзистентност е саканиот.Боја за да одговара со Chefmaster Бои.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата