Водителка Криза DONETTES Крофни Една Служи, 6 брои, 4 мл

Водителка Криза DONETTES Крофни Една Служи, 6 брои, 4 мл

Това е достапна
DEN 2268.00
Количината на стоката:

СЛАТКА ПРСТЕНИ - Вкусни бела торта обложени во вкусна кокос криза.НЕВЕРОЈАТНО ВКУСНА - on-the-go ужинка за утро, ден или кога вашиот слатко повици.ИМААТ ТРЕТИРААТ ЗА ПОЈАДОК - Шеќер во Прав, Чоколадо Матирано, Стаклен, Двојно Чоколадо, Криза, и нашиот најнов вкус, Јавор Стаклен, сите доаѓаат во multipack или еден служат.ТРАНС МАСТИ СЛОБОДНО - 0g на транс масти.НАПРАВЕНИ од СТРАНА на ВОДИТЕЛКА - Креаторот на Америка е омилен печива.Нашата приказна започнува во 1919 година. Тоа е времето кога светот беше воведен за да она што сега го знаеме како Водителка Cup Cake.Тоа е можеби првиот и најзначаен момент во историјата на закуска, колачи.Само прашајте го вашиот голема grandpappy.Тој беше таму.Шест години подоцна, Континентална Печење сакав да додадете линија на торти да се продава заедно со топла малку објект тие се прави нарекува Чудо леб.Оваа нова линија на слатка третира стана позната како Водителка.И сосема е роден.Континентална хит на сунѓерот торта рудник за злато во 1930 година, кога Џими Dewar измислени Twinkies.Во два за никел, популарност skyrocketed и тоа наскоро станала Водителка' најдобро продаван снек торта.Twinkies оттогаш станаа Американска икона.Половина милијарда се прават секоја година.Тоа е многу creme пополнување!Во летото 1995 година, Меѓудржавни Пекари Corporation стекнати Континентална Печење Компанија.Ова го направи Меѓудржавни најголем промет на големо бејкер на свежо доставени леб и торта во сад.Во 2009 година, Меѓудржавни го смени името за да Водителка Брендови, Inc., за подобро да се одрази на нашата сакана брендови.Брзо нанапред до ден денешен, и продолжуваме да се претвори секојдневни моменти во мали прослави со голем број на нови и класичен третира како Динг Dongs, Хо Hos и Donettes, само за да именува неколку.Можете да ја посетите нашите производи страница за да дознаете повеќе за нашата прекрасна линија на снек торта deliciousness.Но, немојте да побарате од нас да ги собереш омилени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата