Еврејската Ѕвони, Ѕвони Изгравирани Со Хебрејски Љубов Стихови, Унисекс Сребро Обложено Со Отворен Прилагодливи Заврши Прстен, Уникатни Рачно Изработени Kabbalah Нак?

Еврејската Ѕвони, Ѕвони Изгравирани Со Хебрејски Љубов Стихови, Унисекс Сребро Обложено Со Отворен Прилагодливи Заврши Прстен, Уникатни

Това е достапна
DEN 1800.00
Количината на стоката:

ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ - Уникатен Kabbalah прстен за жените и мажите, 925 sterling silver-обложено месинг отвори прилагодливи прстен, Единствени религиски и Духовни Еврејски Judaica накит, Прстен изработен со хебрејски љубов стихови, Значајно подарок за жена или маж, рачно изработени во Израел од Hallel Накит.МАТЕРИЈАЛИ - 925 sterling silver-обложено месинг.МЕРЕЊА - ширина на прстен е 0.43 инчи (1.09 cm) и тоа може да се прилагоди на секоја големина на прст.ПАКУВАЊЕ - Вашиот подарок-завиткани накит ќе пристигне со посебен објаснување во врска со соодветен текст, и на еврејски и англиски јазик.Производот доаѓа завиткан во пластика заврши за да го заштити од временските услови и складирање опасности.На кутијата, постои мал ознака, малку подарок од мене.Рачно изработени - Сите Hallel Накит рачно изработени дизајни се во Израел со љубов и страст, Што се повеќе од добредојдени да ја посетите мојата продавница за повеќе накит дизајни.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате со било какви прашања или барања.Единствена унисекс сребро позлатен прстен изработен со хебрејски зборови.Оваа прекрасна отвори широк прстен е извиткани околу себе, а може да се прилагоди на секоја големина на прст.На прстенот, врежани и темно три еврејски стихови.Првиот стих : јас погледна за еден моето срце сака ( песна на песни, скролувајте 3 : 1) вториот стих се врежани на прстен е : Многу водите не може да ја задоволи љубов; реки не може да издржам подалеку.Третиот стих : нека нашите души и духови испреплетуваат Ова е единствен и моќен прстен за мажите и жените.Нејзината убавина не може да се игнорира.ако сте во потрага за еден подарок што не е само украс, туку има духовна и моќни вредност - овој прстен е совршен за вас Мислат за вашите најблиски и на работите што сакаат да ги благослови со.Добиете овој прстен, тоа ќе биде негува засекогаш.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата