Reagent-Одделение Натриум Хидроксид Пелети, 500g - На Curated Хемиски Колекција

Reagent-Одделение Натриум Хидроксид Пелети, 500g - На Curated Хемиски Колекција

Това е достапна
DEN 2025.60
Количината на стоката:

500g шише од натриум хидроксид.Reagent-одделение материјал за лабораториски и истражување употреба.Секое шише е безбедно ракување и чување на процедури печатат директно на шишето.Се користи како силна база.Оваа хемикалија е дизајниран за лабораториски или образовни користете само - не за храна, лекови, или домашна употреба.Иновациите Наука е пелети reagent-одделение натриум хидроксид доаѓа во 500g шише.Често се користи како силна база, ова го прави на хемиски совршено се вклопуваат во секој образовни или истражувачки, лабораторија за справување со хемија или органска хемија.Секое шише е безбедно ракување и чување на процедури печатат директно на шишето.Ова е високо квалитетни хемиски производ произведен во сад.Оваа хемикалија е дизајниран за лабораториски или образовни употреба.Не за храна, лекови, или домашна употреба.Послуша сите предупредувања на хемиски етикета.За Лабораториска Употреба.Не за лек, храна или домашна употреба.Да се чува вон дофат на деца.За повеќе информации, се однесуваат на Безбедноста на Податоците на Состојба.Овој производ има рок на траење од 36 месеци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата