Монро 33059 Monro-Matic Плус Шок Апсорбер

Монро 33059 Monro-Matic Плус Шок Апсорбер

Това е достапна
DEN 1867.20
Количината на стоката:

1-3/16 инчен Понесе : Поголем род од повеќето шокови да се обезбеди поефикасна и во согласност контрола.Сите Временски Течност : Содржи посебни изменувачи да се намали триењето и да се обезбеди непречено род реакција. 1/2 инчен Дијаметар Клипот Род : Nitro carburized прачка за долг животен век.На не-прашина shield единици само.Произведено во Кина.Конструиран за да добиете повеќе милји од вашиот автомобил, Monro-Matic ПЛУС шокови се опремени со азот гас полнење и функција Брзина Пропорционална Valving (VPV) технологија, за да се подобри удобноста на економска цена.Конструиран да ги исполни OE спецификации, Monro-Matic ПЛУС шокови се опремени со азот гас бесплатно да помогне во одржување на гуми-да-контактот со патот и Брзина Пропорционална Valving (VPV) за подобрена удобност и во согласност перформанси.Сакате да се добие неколку милји од вашето возило да се добие од точката А до точката Б?Monro-Matic ПЛУС шокови се дизајнирани и произведени за да се исполнат Монро инженеринг очекувања за изведба ќе треба да се задржи на возење се случува, без разлика на вашиот поправка на буџетот.Не само за возење удобност, шокови се неопходни за безбедно ракување на вашиот vehicle.By одржување на вертикални товари поставени на гуми, шокови помогне да се обезбеди доследна гума-да-контактот со патот.Шокови исто така да помогне во одржување на балансот во возење преку обезбедување на отпорност на возилото испитување, се тркалаат и власт, како и кочница нурне и забрзување клеча.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата