Yugioh Легендарниот Херој Палуби Тргување Игра Со Карти

Yugioh Легендарниот Херој Палуби Тргување Игра Со Карти

Това е достапна
DEN 1439.04
Количината на стоката:

Карактеристики : Вклучува 3 x 40 картичка палуби, со 10 картичка за екстра палуби.Како Jaden е Елементарен ХЕРОЈ Палубата, Судбината ХЕРОЈ Палубата, исто така, Повикува моќни чудовишта преку Фузија!Ова Палубата, исто така, вклучува 2 нови "ХЕРОЈ" Линк Чудовишта, можете да го користите во секое ХЕРОЈ Палубата : Линк-2 чудовиште што повраќа на вашиот Фузија Повикување Магија Картички од Гробишта, како и високо-ATK Линк-3 чудовиште со Линк Стрели дека сите точка.Се Исполни Вашата Судбина!Aster Феникс е Судбина ХЕРОЈ Палубата супериорна во возење противници во еден агол, со ефекти кои нанесуваат штета или пирс преку одбрана чудовишта.Фантомската Витези Возвраќаат!Фантом Витез Палуби се фокусира на Xyz Повикувањето и користење на Стапица Картички за да го вклучите плимата на битка.Како Jaden е Елементарен ХЕРОЈ Палубата, Судбината ХЕРОЈ Палубата, исто така, Повикува моќни чудовишта преку Фузија!Ова Палубата, исто така, вклучува 2 нови "ХЕРОЈ" Линк Чудовишта, можете да го користите во секое ХЕРОЈ Палубата : Линк-2 чудовиште што повраќа на вашиот Фузија Повикување Магија Картички од Гробишта, како и високо-ATK Линк-3 чудовиште со Линк Стрели кои сите упатуваат кон својата област, кои ви даваат простор да го повика 3 Фузија Чудовишта одеднаш!Враќање на Aesir!Тор, Локи, и Один повторно слезе врз Dueling светот!Фали некои од највисоките ATK вредности кај сите Синхронизирано Чудовишта, Тим Ragnarok е аце чудовишта од Yu-Gi-Oh! 5 D е задржете посебно место во срцата на Duelists.Се подготвени да се издаваат некои dueling правда оваа сезона кога Yu-Gi-Oh!ТРГУВАЊЕ ИГРА со карти, претставува Легендарниот Херој Палуби!Оваа кутија сет доаѓа со 3 уникатен Палуби кој вид на чудовишта ќе сакавте на вашата страна ако судбината на светот зависи од исходот на Дуелот!Се Исполни Вашата Судбина!Aster Феникс е Судбина ХЕРОЈ Палубата супериорна во возење противници во еден агол, со ефекти кои нанесуваат штета или пирс преку одбрана чудовишта.Сега, нов Линк Чудовиште го прави полесно да се соберат на Синхронизирано Материјали потребни за да се Повика на "Aesir" чудовиште, и ова Палубата е Екстра Палубата, исто така доаѓа со повеќе високо-придвижуван Ниво 10 Синхронизирано Чудовишта, вклучувајќи ја и легендарната Вознесението Небото Змеј!.Враќање на Aesir!Тор, Локи, и Один повторно слезе врз Dueling светот!Фали некои од највисоките ATK вредности кај сите Синхронизирано Чудовишта, Тим Ragnarok е аце чудовишта од Yu-Gi-Oh! 5 D е задржете посебно место во срцата на Duelists.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата