Reagent Одделение Anhydrous Магнезиум Сулфат, 500g - На Curated Хемиски Колекција

Reagent Одделение Anhydrous Магнезиум Сулфат, 500g - На Curated Хемиски Колекција

Това е достапна
DEN 431.76
Количината на стоката:

500g шише на магнезиум сулфат.Reagent-одделение материјал за лабораториски и истражување употреба.Се користи како desiccant.Совршен за користење во било хемија лабораторија или во училница.Упатствата за безбедно чување печатени на шишето - MSDS достапни по барање.Иновациите Наука е anhydrous reagent-одделение магнезиум сулфат доаѓа во 500g шише.Често се користи како desiccant, ова го прави на хемиски совршено се вклопуваат во секој образовни или истражувачки, лабораторија за справување со хемија или земјоделство.Секое шише е безбедно ракување и чување на процедури печатат директно на шишето.Ова е високо квалитетни хемиски дизајниран за употреба во истражувачки лаборатории.Оваа хемикалија е дизајниран за лабораториски или образовни употреба.Не за храна, лекови, или домашна употреба.Послуша сите предупредувања на хемиски етикета.За Лабораториска Употреба.Не за лек, храна или домашна употреба.Да се чува вон дофат на деца.За повеќе информации, се однесуваат на Безбедноста на Податоците на Состојба.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата