ACDelco Специјалност K061195HD Тешки V-Ребрести Серпентина Појас

ACDelco Специјалност K061195HD Тешки V-Ребрести Серпентина Појас

Това е достапна
DEN 906.72
Количината на стоката:

Доаѓа со заштитен ракав да им помогне на дупликат ГМ OE дизајни за правилно се вклопуваат и функција.Инсталира без закопчување, свиткување надвор од форма, или протегаат на конекција за лесна инсталација.Има топлина и озонската отпорни на маска за да се зголеми животниот век на цревото.Размислете за замена на појас и tensioner при замена други компоненти на системот, како што се алтернатор, серво волан пумпа, или AC компресор.Системот е само добра како и неговата најслабиот линк, па велиме "да го отстраните и да го замените" кога сервисирање компонента која се бара на било каков вид на појас отстранување.Појаси и tensioners се дизајнирани за да истиот животен циклус.Кога високо-километражата појас е заменет, на tensioner има шанси сретна со својот дизајн циклус, како и.ACDelco Професионални, премија резервни Разгранува Радијатор Црева транспорт мотор coolant од радијатор на моторот, и други додатоци, а потоа повторно ќе се врати.Тие се моделирани да се вклопи во специфични апликации.Тие се составени од специјално помеша материјали за да помогне да се спротивстави на електрохемиски деградација (ран детски развој), водечка причина за црево неуспех.ACDelco Професионални Разгранува Радијатор Црева се температура оценет од -40 степени Целзиусови за да 275 степени Фаренхајтови (-40 целзиусови степени до 135 целзиусови степени).Не го користете за гориво или масло трансфер на апликации.Овие премиум резервни замена разгранува радијатор црева се произведени за да се исполнат вашите очекувања за фит форма и функција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата