Мишел е Granola Muesli, Тост Muesli Житарки, Глутен-Бесплатно, Без Рафиниран Шеќер & Не генетските модифицирани организми, 3 LB најголемиот Дел Торба

Мишел е Granola Muesli, Тост Muesli Житарки, Глутен-Бесплатно, Без Рафиниран Шеќер & Не генетските модифицирани организми, 3 LB најголемиот

Това е достапна
DEN 881.04
Количината на стоката:

ЗА ОВА GRANOLA : Мишел е Наздравија Muesli е рачно изработени мешавина од органски житарките овес, семиња и плодови.Тоа е нашата најниска шеќер сорта, со секоја служат засладен со само 1/4 лажичка јавор сируп од нашиот дом држава Мериленд.Muesli е традиционално една суровини се меша, но наше е љубов наздравија така може да се јаде без жива вода.Тоа е вкусна, како појадок жита или parfait врвот!.СВЕЖО НАПРАВЕНИ БЕЗ РАФИНИРАН ШЕЌЕР и БЕЗ GMOs : Мишел е Muesli е рачно изработени во мали серии од нула дневна со едноставни и чисти состојки, и тоа содржи само ¼ лажичка на додаден шеќер како чиста јавор сируп.СОСТОЈКИ : Органско валани зоб, органски суво грозје, органски семки од сончоглед, органски семки од тиква, бадеми, pecans, чиста јавор сируп, органски златна ленено семе, органски unsweetened кокос.ЗАЕДНИЦА ОПРЕДЕЛБА : Мишел е пекарница се напојува со 100% од ветерна енергија, и ние брод вашата свежи granola во рециклирани пакување со compostable пакување кикирики направени од cornstarch.Веруваме дека секој заслужува добра храна, и ние донира 1% од сите продажби на организации води на пат кон поздрав, повеќе правична храна систем.Рок на траење : Консумираат во рок од 2 - 4 месеци.Се чува во фрижидер или да се замрзне да се прошири рок на траење подолго.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата