Седум недела Muesli Житни 4-Вкус Различни Пакет {12 мл. пошта, Pack of 4 ) | Глутен Слободни Уверение | Не ГМО | Кошер

Седум недела Muesli Житни 4-Вкус Различни Пакет {12 мл. пошта, Pack of 4 ) | Глутен Слободни Уверение | Не ГМО | Кошер

Това е достапна
DEN 1910.40
Количината на стоката:

ВКУСНА МОДЕРНА MUESLI ЖИТА - различни од нашите најдобри продажба овес врз основа mueslis направени со одржливо извори superfood состојки.СОВРШЕН ЗАЦВРСНА ПОЈАДОК - Висока во растителна основа на протеини и влакна, ниско ниво на шеќер.Засладен само со овошје и/или органски wildflower мед.ЛЕСНО ДА се ПОДГОТВИ - Само додадете млеко, направи топло како овес, или впие тоа 10+ минути во млеко за преку ноќ овес стил muesli.УВЕРЕНИЕ од пченица СЛОБОДНО - Одговорно извори, хранливи материи густа состојки кои се добри за здравјето на нашите почви, нашите земјоделци, на нашите потрошувачи, и на крајот, нашата планета.Б КОРП ЗАВЕРЕНА - исполнување на највисоките стандарди на проверени социјални и еколошки перформанси, јавност, и законска одговорност да се балансираат профит и цел.Вкус Име : 4-Вкус Различни Пакет | Големина : 12 Унца (Пакување од 4) Нашите Диви пет amped тоа со ореви, семиња и мешавина на зачини.Љубовта за темно чоколадо и тивка раните утрински часови пред некој друг е буден бил инспирацијата зад нашите Рани Столб се Меша.Двете decadent и здрави?Ние препорачуваме имајќи го ова на еден за себе!.Едноставно Утро Микс е жедни-можност мешавина од слатко Бинг цреши, крцкава pecans и чиста ванила дека е совршен секое време од денот.Ние дури и да го користите како десерт замена на врвот со неколку темно чоколадо чипови.Најдобрите работи во животот се едноставни!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата