Боб Црвено Мелница Глутен Слободни Muesli Житарки, 16-унца (Пакување од 4)

Боб Црвено Мелница Глутен Слободни Muesli Житарки, 16-унца (Пакување од 4)

Това е достапна
DEN 551.76
Количината на стоката:

Житарките ДОБРИНА : Оваа прекрасна мешавина на глутен слободни овес, ореви и семки, и сушено овошје може да се ужива, за појадок во многу начини : топло со кафеав шеќер како каша; ладно со млеко; или натопена во текот на ноќта со јогурт и ситни и со помош на apple.ГЛУТЕН СЛОБОДНИ : Да се обезбеди интегритет на нашата глутен бесплатни производи, ние сме изграден посебен 100% глутен слободни објект и серија тест во нашата контрола на квалитет, лабораторија со користење на ELISA Глутен Есеј тест.За оптимални свежина, се чува во херметички сад.ДОБАР ИЗВОР НА ВЛАКНА : Една порција обезбедува 11% од вашата дневна вредност на влакна.НЕ-ГМО : Не-ГМО Проект Заверен; ние сме секогаш биле посветени на извори на суровини кои не се изменети преку генетски инженеринг.БОБ ЦРВЕНО МЕЛНИЦА : Направи луѓе малку посреќен : тоа е идејата која го чува нашиот камен мелници мелење да се пополни секоја торба со целото добрина.Внимателно core јаболко и парче крст-мудро во осум медали (за 1/4-инчи дебела).Се шири половина лажица сончогледово семе путер на секоја apple прстен.Издвои четири прстени.Посипете 1 лажица muesli на секоја од останатите apple прстени.Врвот со резервираната apple прстени, сончогледово семе путер страна надолу, да се направи четири вкусни сендвичи!.Вкус Име : Muesli | Големина : 1 Фунта (Пакување од 4) Внимателно core јаболко и парче крст-мудро во осум медали (за 1/4-инчи дебела).Се шири половина лажица сончогледово семе путер на секоја apple прстен.Издвои четири прстени.Посипете 1 лажица muesli на секоја од останатите apple прстени.Врвот со резервираната apple прстени, сончогледово семе путер страна надолу, да се направи четири вкусни сендвичи!.Во 1978 година, Боб и Charlee Мур основана Боб Црвено Мелница со мисијата на доведување на луѓе назад кон основите со вкусни цели зрна.Денес, компанијата е со гордост вработен во сопственост и креаторите на широк спектар на добра храна, ќе се чувствувате одлично за јадење.Истражуваат неверојатен избор на интегрални житарки, брашно, жито, печење меша, зрна, семиња, зграби-и-оди оброци и ужинки, и повеќе.Со посветен на глутен слободни фабрика, строга контрола на квалитетот протоколи и во куќата тестирање, Боб Црвено Фабрика се доверлив извор за глутен бесплатни производи, а исто така нуди paleo-пријателски, кето, кошер и вегетаријанската опции.Со седиште во Milwaukie, Орегон.Оваа глутен бесплатен производ беше постапува исклучиво во нашиот посветен на глутен слободни објект и тестирани за глутен слободни интегритет во нашата контрола на квалитет, лабораторија со користење на ELISA Глутен Есеј тест.Сите Боб Црвено Мелница производи се јадат.Овој производ е исто така се вегетаријанци, што значи тоа не содржи јајца, млечни производи или мед.Како продолжение посветеност на квалитетот на производите што ги направи и продава, сите Боб Црвено Мелница производи се сертифицирани Кошер од страна на OK Кошер Сертификација на Бруклин, Њујорк.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата