Седум недела Секојдневниот Бадемово Датум Muesli Житни {40 Унца Еко-Пак, 1 Count} | Без Додаден Шеќер, 2.5 Фунта (Пакување од 1)

Седум недела Секојдневниот Бадемово Датум Muesli Житни {40 Унца Еко-Пак, 1 Count} | Без Додаден Шеќер, 2.5 Фунта (Пакување од 1)

Това е достапна
DEN 251.76
Количината на стоката:

Без додаден шеќер - засладен само со овошје, нашите muesli има ½ шеќер на водечките granolas и овес. 8g растителна основа на протеини - Повеќе протеини отколку шеќер во појадок житни?Кажете што?!вие обложувам.Активности-извори и пакувани - За нас ова значи извори супер чисти (ништо додадено), минимално се обработуваат, хранливи материи-густа, растителна основа состојки одгледува како блиску до дома што е можно и спакуван во 30% post-consumer рециклирани (ТЕСТОТ) содржина пошта. 25% DV Влакна - секоја служат има 25% од вашата дневна влакна потреби и 37 грама од цели зрна за одржлива енергија и имајќи полн до вашиот следен оброк.Вегетаријанската – Нашите Бадемово Датум muesli рецепт е 100% растителна основа и 100% вкусни.Големина : 2.5 Фунта (Пакување од 1) | Боја : Секојдневниот Бадемово Датум.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата