Стоматолошки Восок за Ортодонција и Протези, 5pcs Овошен Вкус Ортодонтски Заштита Восок Устата и Забите Заштита Орален Забни Протези Восок

Стоматолошки Восок за Ортодонција и Протези, 5pcs Овошен Вкус Ортодонтски Заштита Восок Устата и Забите Заштита Орален Забни Протези

Това е достапна
DEN 218.16
Количината на стоката:

Стоматолошки Восок : Храна одделение овошје‑со вкус на заштитен восок, погоден за протези и други стоматолошка опрема.Лесно Да се Носат : Лесно да се одржи и лесно да се носат, прекрасен и се од суштинско значење ортодонтски резерви да се смири и да ги заштити непцата.Ортодонтски Заштита на Восок : Може да се намали непријатноста на триење кога носат забни протези за ортодонски третман.Орална Забни Протези Восок : Спречување на гребење внатрешниот ѕид на устата, се формира заштитен слој.Ефикасно олеснување на стимулација на оралната слузница.Прави да се Чувствувате Удобно : Примена на ортодонтски восок за забни протези, прави да се чувствувате удобно, промовирање на наплата на усна триење.Пакет Листата : 5 x Складирање Кутија 5 x Ортодонтски Восок Функција : 1. Храна одделение овошје‑со вкус на заштитен восок, погоден за протези и други стоматолошка опрема. 2. Лесно да се одржи и лесно да се носат, прекрасен и се од суштинско значење ортодонтски резерви да се смири и да ги заштити непцата. 3. Може да се намали непријатноста на триење кога носат забни протези за ортодонски третман. 4. Спречување на гребење внатрешниот ѕид на устата, се формира заштитен слој.Ефикасно олеснување на стимулација на оралната слузница. 5. Примена на ортодонтски восок за забни протези, прави да се чувствувате удобно, промовирање на наплата на усна триење.Спецификација : Предмет Тип : Ортодонтски Восок Материјал : Восок Боја : Сина, Бела, Темноцрвена, Зелена, Светло Зелена Употреба : Ортодонтски резерви да се смири и да ги заштити непцата.

Клучни карактеристики

Item Type:
Orthodontic Wax
Material:
Wax 
Color:
Blue, White, Burgundy, Green, Light Green 
Usage:
Orthodontic supplies to soothe and protect gums

Слични производи во категоријата