Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор, Аудио Конвертор, Дигитални да Аналогни Аудио Декодер со Дигитален Оптички Toslink и Коаксијален Влезови да Аналогни РКА,

Дигитални да Аналогни Аудио Конвертор, Аудио Конвертор, Дигитални да Аналогни Аудио Декодер со Дигитален Оптички Toslink и Коаксијален

Това е достапна
DEN 290.40
Количината на стоката:

Аудио DAC конвертор : ве Молам исклучете го Dolby звук, Текст сигналот од извор, како што се ТВ и слично, треба да го поставите на аудио формат : управување со проектен циклус; Може да се Користи за PS3, PS4, Xbox, Blu-ray Плеер, HD DVD, Домашна Кино Системи, AV Засилувачи, Итн.Текст и Аудио Приклучок : 1 x Toslink, 1 x РКА (Коаксијален); Излез Аудио Приклучок : 2 x РКА(R/L), 1 х 3.5 mm Џек; Напојува со 5.5 мм USB Напојување со Кабел.Поддржува Некомпресирани 2-канален LPCM или PCM : Ова DAC Конвертор Поддршка 2-канален LPCM или PCM Дигитален Аудио Сигнал на Излез, (ЗАБЕЛЕШКА : Не за 5.1 Канал, ве Молиме Поставете Го Аудио Излезот на PCM или LPCM.Алуминиум Легура Школка и Злато Позлатен Интерфејс Дизајн : Вкупно Оклопна без Сигнал Пречки, Злато Позлатен штекерите (подножјата).Лесно да се Инсталира и да се Едноставни за Ракување : Внатрешна посебни IC единица на засили аналоген аудио сигнал за да се обезбеди силна и стабилна сигнал надвор.VESUN 192 KHz Дигитални да Аналогни Converter Do Не Користите Други Приклучоци, Тоа Само Може да се Користат 5 V 1А Приклучокот.Ве молиме да го поставите вашиот ТВ аудио излез за да PCM / LPCM : Уред страницасистем за поставувањеслика и звук-глас поставувањедигитален аудио излезPCM/LPCM.Ако Panasonic во ЖИВО, ве молиме да го поставите ТВ аудио излез за да SPDIF излез.Ако Samsung ТВ, ве молиме да се сврти на својата надворешни звучници : мени - sound - говорник settings - надворешни звучници - на.Оваа DAC може да има некои компатибилност проблем со Youtube или Netflix.Toslink да RCAToslink 3,5 мм.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата