Опрема Машина Пршлен, Висока Температура борбата против 32-милиметри Внатрешна Понесе 18 Заби 100x6mm ХСС Involute Опрема Секачи за Мелење Машина

Опрема Машина Пршлен, Висока Температура борбата против 32-милиметри Внатрешна Понесе 18 Заби 100x6mm ХСС Involute Опрема Секачи

Това е достапна
DEN 285.60
Количината на стоката:

МАЛА ГРЕШКА : Диск мелење машина е направен по ред дупчење, сечење, кои поседуваат мала грешка.МАЗНА ПОВРШИНА : Едно парче калапи без burrs, кој донесе површината и течно инсталација, многу погодно.НАМАЛУВАЊЕ на ОТПОР : Со отсечени дизајн е поголем, со што се намалува отпорноста кога се отвори дупка, поефикасно да се вежба.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ИЗГАСНЕ : Висока температура борбата против термички третман го зајакнува целокупниот цврстина, затоа поудобно да се користи.НЕ е ЛЕСНО ДА се НУЛА : Involute опрема секачи се рабови со прецизната изработка, не е лесно да се процени вашата рака, им гарантира безбедност.Функција : 1. ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ИЗГАСНЕ : Висока температура борбата против термички третман го зајакнува целокупниот цврстина, затоа што поудобно да use2. ПОВРШИНА : Едно парче калапи без burrs, кој донесе површината и течно инсталација, многу convenient3. НАМАЛУВАЊЕ на ОТПОР : Со отсечени дизајн е поголем, со што се намалува отпорноста кога се отвори дупка, поефикасно да се drill4. НЕ е ЛЕСНО ДА се НУЛА : Involute опрема секачи се рабови со прецизната изработка, не е лесно да се процени вашата рака, гаранции safety5. МАЛА ГРЕШКА : Диск мелење машина е направен по ред дупчење, сечење, кои поседуваат мали error Specification : Предмет Тип : Involute Опрема Cutters Material : Висока брзина steel Specification : 100x6 Diameter : Прибл. 100mm / 3.94 in Tooth Ширина : Прибл. 6mm / 0.24 in Inner Дијаметар : Прибл. 32-милиметри / 1.26 in Number на Забите : 18 Пакет Листа : 1 x Involute Опрема Машина.

Клучни карактеристики

Item Type:
Involute Gear Cutters
Material:
High speed steel
Specification:
100x6
Diameter:
Approx. 100mm / 3.94in
Tooth Width:
Approx. 6mm / 0.24in
Inner Diameter:
Approx. 32mm / 1.26in
Number of Teeth:
18
Package List:
1 x Involute Gear Cutter :

Слични производи во категоријата