HiMedia Лаборатории MV791-2.5 KG HiVeg TGB Агар, 2.5 kg

HiMedia Лаборатории MV791-2.5 KG HiVeg TGB Агар, 2.5 kg

Това е достапна
DEN 9322.32
Количината на стоката:

Суспендира 24 грама во 1000 ml дестилирана вода.Топлина до вриење за распуштање на среден целосно.Светло Жолта боја, може да имаат малку зеленкаста tinge, хомогена, слободен проток во прав.Табот hiveg агар се препорачува за попишување на бактерии во водата, воздухот, Млеко и други млечни производи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата