Sawyer Производи SP2304 Двојна Навој Мини Вода Филтрација Систем

Sawyer Производи SP2304 Двојна Навој Мини Вода Филтрација Систем

Това е достапна
DEN 548.64
Количината на стоката:

Номинална да филтер до 100.Неверојатно мал и лесен Sawyer Двојна Навој МИНИ Вода Филтер го прави совршен за сè, од кампување со децата да патуваат во странство, каде што допрете и флаширана вода не може да се верува.99999%* од сите бактерии, како што се салмонела, колера, и E.1 micron филтрирање ги отстранува 99.99999% од бактерии (salmonella, колера, и E.Со теми на двете страни, ќе може да се закачите на push/pull капаче на МИНИ за лесно вклучување/исклучување на функционалноста додека филтрирање за контрола на проток на вода.9999%* на сите протозои, како што giardia и cryptosporidium Filter оценет до 100.Направен во САД.000 литри; вклучува 0.Ова отворено вода филтер може да се зезнав на повеќето расположливиот вода или сода шишиња, или да го закачите внатрешно да цевки помеѓу хидратација пакет и залак вентил.На разноврсна Двојна Навој МИНИ придава на вклучени пиење торбичка, стандард за еднократна употреба шишиња со вода, и хидратација пакети (преку вклучени внатрешно хидратација пакет адаптери).5-литарски расклопна торбичка, чистење цевки, внатрешно адаптер, и шприц.Совршен за додавање на вашето катастрофа подготвеност за полнење за да се обезбеди пристап до чиста вода за време на итни случаи, Dual Навој МИНИ е одлична за отстранување на штетни патогени од станбени вода кога се вари сигнали се издадени.Како што водата поминува низ страничните ѕидови на цевки, штетни бактерии и протозои се заглавени на надворешните ѕидови, па можете да бидете сигурни вода е безбедна за пиење.Dual-навој МИНИ ви овозможува да завртка флип топ спорт капа на филтерот за лесно вклучување/исклучување на функционалност и проток на вода контрола.Ги отстранува 99.5% на филтерот е проток. coli Removes 99.9999% од сите протозои и цисти, и 100% од microplastics.; Микробиолошки Извештај S05-03† Независно тестирање од страна Aquadiagnostics Лаборатории и Envirotek Лаборатории (С1 – 2512 B-12512 C; S3 – 12514-12514 A), 2017.Придава да се вклучени пиење торбичка, стандард за еднократна употреба шишиња со вода, и хидратација пакети. флаширана вода.Филтер оценет до 100.5-литарски расклопна торбичка, чистење цевки, внатрешно адаптер, и шприц.Како Тоа Функционира Микро Стискаш 0.1 micron апсолутна филтер куќи кластер на микро-влакнести цевки кои користат слична технологија се најде во медицински dialysis.000 литри, Dual Навој МИНИ е филтрирање мембрани се цврсти доволно да го издржат backwashing користење вклучени шприц, враќање до 98.Висока-перформанси филтер се вклопува во вашата дланка; 0. Уживајте во чиста и безбедна вода за пиење секаде каде што ќе се шета со Sawyer Двојна Навој МИНИ, лесен, повеќенаменска лични филтрација систем кој е идеален за пешачење, backpacking, backcountry кампување, итен prepping, и повеќе.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата