Fielect Бакарна Жица дел за заклучување на Батеријата Кабел Завршува претходно биле вклучени Crimp Прстен Терминали Конектори Гром Дупка OT Серија 1pcs

Fielect Бакарна Жица дел за заклучување на Батеријата Кабел Завршува претходно биле вклучени Crimp Прстен Терминали Конектори Гром

Това е достапна
DEN 354.72
Количината на стоката:

Модел : (OT-10 A,20 A,30 A,40 A,50 A)комбинација постави серија.Дебелина : 1.7 мм;Боја : бакар;Контакт материјал : Бакар;Тип на отворање : отворање.Прстен Терминали може да се подобри висока температура издржливост и гром дупка дизајн се обезбеди конекцијата сигурност;Висок стандард разгореа отвор за лесно жица вметнување.Висок квалитет : Калај позлатен бакар,висока electrolytic одделение бакар терминали outlast и го надмине другите.Удобен операција : Лесна инсталација,погодно за да се поврзете жици,се Стави на жица на повлечи гром дупка и се стега со клешти,заштеда на време и напор во работата.Примена : Овие батеријата кабел гкл се безбедни и сигурни,одличен за батеријата,дистрибуција кутија,марина,голф коли,соларни панели,домашни апликации,итн.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата