Genasun GVB-8-Li-41.7 V-WP, 8A Водоотпорен Соларни Зголеми MPPT Задолжен Контролор за 36 V Номинална 10-ТИ Литиум Батерии (eBikes)

Genasun GVB-8-Li-41.7 V-WP, 8A Водоотпорен Соларни Зголеми MPPT Задолжен Контролор за 36 V Номинална 10-ТИ Литиум Батерии (eBikes)

Това е достапна
DEN 765.60
Количината на стоката:

Соларни ЗГОЛЕМИ контролер за 325 W соларни панели/низа, се препорачува тековната текст 8 A, програмирани со полнење напон CC/CV на 41.7 V за 10-ТИ Li-ion батерии (4.17 V на клетката).Висока-Брзина MPPT, на GVB-8-WP песни на М. П. П. со брзина следење на 15 Hz (15 пати на дик.).Единствена Genasun технологија ви овозможува да ги погоди 99% Врв Ефикасност, мали димензии и мала потрошувачка (m A).Водоотпорен, идеален за ebikes, голф коли, и електрични возила. 5-годишна Гаранција, Направени во САД, CE,FCC,Ro HS тврдења.Datasheet во "Техничка Спецификација" подолу.Преглед на Сите временски полнење, во било која состојба!На водоотпорен GVB-8-WP задолжен контролор со MPPT овозможува пониски напон соларен панел за полнење на високо-напонски батерии.На GVB-8-Li-41.7 V-WP може да се наплаќа 10-ТИ Li-ion (36 V номинална) батерија со 36/60-cell соларен панел.Точно MPPT испорачува во согласност перформанси!Напредна електроника во внатрешноста на контролорот се спакувани во заштитен potting соединение што ги прави идеални за ebikes, морски, и електрични возила апликации каде тие се изложени на елементите.Карактеристики : MPPT ЗГОЛЕМИ технологија LED индикатор за батерија состојба на полнење 98% Врв Ефикасност High-speed MPPT Следење (15 пати по дик) Напредни електронски заштита (над-температура, панел преоптоварување, батерија и панел вклучен, обратна батеријата поларитетот, обратна панел поларитетот) Напредни CC/CV полнење профил Во согласност Осигурач 58 V/10 A батеријата страна Мали авто-потрошувачка Радио Тишина, ШУНКА Радио пријателски Направени во САД 5-годишна Гаранција Спецификации : Max.Се препорачува Панел Моќност : 325 WRated Панел (Текст) Тековна : 8 AMinimum Панел Напон на Полнење : 5 VMinimum Батеријата Напон за Работа : 9.5 VTrickle Полнење да се Опорави Мртвите (ОВ) Батерија : Да Максимална на Текст Панел : 60 V Препорачува Max Панел Voc во STC : 50 V Максимална Текст Краток Спој Струја : 8 A Полнење Напон CC/CV : 41.7 V (10-ТИ со доплата напон 4.17 V по мобилен) Оперативни Температура : -40°C – 85°C Максимална Целосна Моќ на Амбиентниот : 70°CStandby Потрошувачка : 6m AEnvironmental Заштита : IP68 (Водоотпорен)Конекција : Летање Води, 16 AWG конзервирани жица, пред-stripped Weight : 10.3 мл., 290 g Dimensions : 5.5x3.2x2.2"Сертификати : CE, FCC, Ro HS.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата